9 فاکتور مهم در انتخاب بهترین پوسته وردپرس – کامل

چگونگی انتخاب پوسته کامل و حرفه ایی وردپرس – 9 موردی که باید در نظر بگیرید

انتخاب بهترین پوسته: بیشتر کسانی که به تازگی طراحی سایت با وردپرس را شروع کرده اند، هنگام انتخاب پوسته برای سایت وردپرس خود احساس سردرگمی می کنند.

دلیل این احساس، وجود هزاران گزینه پوسته رایگان و پولی است. اینگه به نظر می رسد که هر پوسته از دیگری بهتر است. زیرا به راستی پوسته های بسیار زیبا و حرفه ایی برای وردپرس وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های مخصوص به خود را دارند.

با این گفته ها، چگونه بهترین پوسته برای وردپرس را انتخاب کنیم؟

در این مقاله کار شما را آسان کردم، که شامل 9 فاکتوری و موردی است که باید در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین پوسته و قالب وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید.

انتخاب پوسته خوب

چگونه پوسته انتخاب کنیم

 

چرا هنگام انتخاب پوسته وردپرس باید دقت کافی باشید؟

گونه های مختلف  وب سایت ها را با استفاده از وردپری می توانیم طراحی کنیم. به همین دلیل است که هر پوسته وردپرس برای خود طرفداران و مشتری های متفاوتی دارد.

پوسته وردپرسی که شما انتخاب می کنید باید نمایش محتوای وب سایت شما را تکمیل کند و ظاهر و نمایش خوبی را ارائه دهد. به عنوان مثال، اگر در حال راه‌اندازی وبلاگی در مورد مسائل سیاسی یا اجتماعی هستید، باید پوسته ایی را بخواهید که خوانایی را بهبود بخشد.

سایت آموزشی دیده گاه - انتخاب پوسته

نوشتن خوانای محتوا

 

بسیاری از پوسته های وردپرس با گزینه ها و تنظیمات مختلف برای سفارشی سازی ارائه می شوند. اگر به درستی کدگذاری نشده باشند، این گزینه ها می توانند تغییر پوسته یا استفاده از سایر افزونه های وردپرس را برای شما دشوار کنند. اگر پوسته ایی کدنویسی خوبی نداشته باشد شما را درگیر خود می کند و برای شما مشکلاتی به وجود می آورد که برای رفع آنها می بایست یک برنامه‌نویس استخدام کنید و هزینه پرداخت کنید.

از سوی دیگر، برخی از پوسته های وردپرس که در ظاهر نمایش زیبا جلوه می کنند در واقع می توانند وب سایت شما را بسیار کند کنند. هیچ کاربری وب سایت های کند را دوست ندارد، به خصوص گوگل که ترجیح می دهد وب سایت های سریع تر را بالاتر رتبه بندی کند.

پوسته شما چهره و ویترین سایت وردپرس شما است و نقش مهمی در نحوه درک کاربران از محتوای شما و ماندگاری کاربر و همچنین موتورهای جستجو از آن دارد.

شاید این مَثَل را شنیده اید که “هر چیزی که می درخشد طلا نیست”.   ‘All that glitters is not gold’

با این گفته ها و توضیحات، بیایید مراحلی را که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که بهترین پوسته را برای سایت وردپرس خود انتخاب می کنید، بررسی می کنیم.

1- ساده بودن

فاکتورهای انتخاب پوسته

سادگی

بسیاری از پوسته های وردپرس دارای رنگ‌های زیاد، طرح‌بندی‌های پیچیده، انیمیشن‌های پر زرق و برق و ویژگی های دیگری از این دست هستند. گاهی اوقات ممکن است به آن این نوع جلوه ها نیاز داشته باشید، اما در بیشتر موارد به تمامی آن‌ها نیاز ندارید.

Simplicity is the ultimate sophistication    ~ Leonardo da Vinci

     سادگی نهایت پیچیدگی است.        ~ لئوناردو داوینچی

به دنبال پوسته ایی باشید که طراحی چیدمانی داشته باشد که به شما در راستای هدفتان کمک کند. درست است که باید خوب و زیبا به نظر برسد، اما این زیبای می بایست قابلیت استفاده و سادگی را به خطر نیاندازد.

مطمئن شوید که پوسته برای ارائه موضوع بیش از حد پیچیده نیست. هدف از طراحی وب کمک به کاربران در یافتن اطلاعات مورد نیاز و کمک به صاحبان سایت در دستیابی به اهداف خود در همان زمان و سریع است.

اگر پوسته ایی زیبا به نظر می‌رسد اما به شما کمک نمی‌کند کسب‌وکار یا مشترکین جدیدی پیدا کنید، پس پوسته ی خوبی نیست. نکته مهم دیگر زمانی  اتفاق می افتد که کاربران در سایت شما به اصطلاح گم می شوند و واقعا نمی توانند راه خود را در وب سایت شما پیدا کنند، و این نکته خوبی نیست.

برای اینکه ایده های بهتری برای انتخاب پوسته داشته باشید به این 37 پوسته ساده وردپرس نگاهی بیندازید.

 

2- واکنش گرا باشد – این ویژگی دیگر اختیاری نیست.

فاکتورهای انتخاب پوسته مناسب

واکنشگرایی

 

پوسته های واکنش گرا چیدمان خود را در اندازه های مختلف صفحه نمایش و دستگاه ها تنظیم می کنند.

تعداد قابل توجهی از ترافیک سایت وب از سمت تلفن همراه و سایر دستگاه های دستی مانند تبلت تولید می شود. بسته به محتوای وب سایت شما، این عدد می تواند حتی بیشتر از 50 درصد از ترافیک شما باشد.

گوگل وب سایت های سازگار با موبایل را در بالای نتایج جستجوی موبایل خود نشان می دهد. صرف نظر از محتوا و جانعه هدف سایت شما، همه وب سایت ها باید واکنش گرا و کاملاً طراحی شده برای موبایل باشند.

بیشتر پوسته های وردپرس در حال حاضر به صورت پیش فرض واکنش گرا هستند. اما هنوز هم فروشندگانی هستند که طرح‌بندی‌هایی با عرض ثابت که واکنشگرا نیستند،می‌فروشند که سازگار با موبایل نیستند. مطمئن شوید پوسته ایی که برای وب سایت خود انتخاب می کنید سازگار با موبایل یا واکنشگرا باشد.

تست پوسته برای نمایش خوب در موبایل

ساده ترین راه برای آزمایش واکنشگرا بودن یا نبودن یک پوسته، تغییر اندازه صفحه مرورگر است. همانطور که اندازه صفحه مرورگر خود را تغییر می دهید، متوجه خواهید شد که طرح پوسته خودش را با عرض صفحه تنظیم می کند.

خواندن این نوشته  نحوه نصب افزونه وردپرس - آموزش گام به گام

برای آزمایش دقیق‌تر، می‌توانید URL صفحه نمایشی پوسته را کپی کنید و آن را در صفحه تست موبایل Google جای‌گذاری کنید. Mobile Friendly Test

لطفاً توجه داشته باشید که این تست بدون در نظر گرفتن اینکه یک پوسته چقدر خوب است، برخی هشدارها را نشان می دهد. مراقب هرگونه پرچم قرمز مانند متن بسیار کوچک، محتوای گسترده تر از صفحه نمایش و غیره باشید.

 

3- سازگاری پوسته با مرورگر

فاکتورهای مهم برای انتخاب پوسته

سازگاری با مرروگرها

 

بی شک کاربران شما از مرورگرهای مختلف استفاده خواهند کرد. ممکن است پوسته شما در مرورگری که استفاده می کنید عالی به نظر برسد، اما قسمتی از محتوا در مرورگرهای دیگر خراب باشد یا تاقص نمایش داده شود.

اینجاست که نقش سازگاری پوسته با مرورگر مطرح می‌شود. بیشتر توسعه‌دهندگان پوسته وردپرس با استفاده از ابزارهای پیچیده تست سازگاری مرورگر، پوسته های خود را با دقت و حساسیت آزمایش می‌کنند.

آنها ممکن است به  راستی این نکته را در وب سایت خود ذکر کنند. اما اگر این کار را نکردند، همیشه می‌توانید چند آزمایش اولیه را برای بررسی پوسته در مرورگرهای مختلف مانند  Google Chrome، Firefox، Internet Explorer، Safari و غیره اجرا کنید.

فراموش نکنید که روی مرورگرهای مختلف در موبایل نیز تست کنید.

 

4- پشتیبانی از افزونه ها

فاکتورهای انتخاب پوسته

پشتیبانی از افزونه ها

 

وردپرس قدرت واقعی خود را از افزونه های وردپرس می گیرد. افزونه ها این امکان را برای شما فراهم می کند که هر کاری را که می خواهید با سایت وردپرس خود انجام دهید.

تعداد زیادی افزونه وردپرس وجود دارد که نیازی نیست شما همه آنها را در سایت وردپرس خود نصب کنید، با این حال نصب برخی از افزونه های وردپرس برای هر وبسایتی ضروری است.  مانند Gravity Forms، Yoast SEO، W3 Total Cache و غیره.

افزونه های ضروری وردپرس

مطمئن شوید که پوسته وردپرس شما از همه افزونه های محبوب پشتیبانی می کند. اگر مطمئن نیستید، از توسعه دهنده پوسته در مورد آن بپرسید.

 

5- ترجمه – قابلیت چندزبانه

فاکتورهای مهم انتخاب پوسته

چندزبانه بودن

 

تعداد زیادی از سایت های وردپرسی به زبان انگلیسی یا فارسی نیستند. ممکن است در حال ایجاد یک وب سایت به زبانی غیر از فارسی یا انگلیسی باشید. شاید برنامه هایی برای ایجاد یک سایت وردپرس چند زبانه در آینده داشته باشید. که این امر دور از دسترس نیست با گسترش سایت شما، امید است که در کشورهای دیگر و به زبان های دیگر، کاربرانی داشته باشید.

مطمئن شوید که پوسته وردپرس شما قابلیت ترجمه شدن را دارد و از افزونه های چند زبانه وردپرس پشتیبانی می کند. مانند WPML

 

6- صفحه سازها

فاکتورهای انتخاب پوسته

سازگاری با صفحه ساز

صفحه سازها افزونه های وردپرس هستند که به شما اجازه می دهند با استفاده از رابط کاربری و امکان کشیدن و رها کردن المان ها، برگه های زیبا ایجاد کنید.

بسیاری از پوسته های ممتاز و پولی وردپرس با صفحه سازهای از پیش نصب شده ارائه می شوند. برخی از این صفحه سازها اختصاصی است و فقط توسط آن توسعه دهنده پوسته استفاده می شود.

استفاده از چنین صفحه سازی برای ایجاد صفحات فرود می تواند کدهای ناخواسته زیادی تولید کند. اگر زمانی پوسته را تغییر دهید، آن صفحات به ویرایش زیادی نیاز دارند.

شما باید پوسته هایی را انتخاب کنید که با یکی از پرکاربردترین افزونه های صفحه ساز سازگار باشد. همچنین می توانید نسخه حرفه ایی و پولی این صفحه سازها را به طور جداگانه خریداری کنید تا با پوسته های دیگر نیز استفاده کنید.

 

 

 

 

7- پشتیبانی

فکتورهای مهم انتخاب پوسته

پشتیبانی از پوسته و پاسخگو بودن

 

یکی از نکات منفی استفاده از پوسته رایگان وردپرس این است که پشتیبانی ندارد. در حالی که برخی از توسعه دهندگان از پوسته های رایگان خود پشتیبانی عالی ارائه می دهند، بسیاری از پوسته های رایگان گزینه پشتیبانی ندارند.

در پوساه های رایگان، اگر پوسته وردپرس شما به هم ریخته است، یا مشکلی در آن بوجود امده است، باید خودتان آن مشکل را حل کنید و در خیلی موارد باید راهکار حل مشکل را کشف کنید. یا اینکه می توانید برای حل کوچکترین مشکل به یک کارشناس دیگر پول پرداخت کنید.

مطمئن شوید که پوسته وردپرسی را انتخاب کرده اید که دارای اسناد و گزینه پشتیبانی خوب است. بیشتر پوسته های ممتاز وردپرس با یک سال پشتیبانی فروخته می شود.

البته ما در فروشگاه سایت دیده گاه پشتیبانی کامل داریم و تا به حال کاربری از ما ناراضی نبوده است.

به یاد ندارم کاربر و مشتری تماس گرفته باشد و من تاریخ خرید یا تاریخ اتمام پشتبانی را چک کرده باشم، به هر حال مشکل کاربران عزیز را حل می کنیم.

 

8- سئو SEO Friendliness

فاکتورهای مهم انتخاب پوسته

سئو دوستی

 

پوسته وردپرس نقش مهمی در سئوی سایت شما دارد. یک پوسته خوب هم می تواند با کدگذاری ضعیف تولید شده باشد، این نکته می تواند بر عملکرد سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد.

برای کسانی که به تازگی شروع به طراحی کرده اند، ممکن است تجزیه و تحلیل کد یک پوسته دشوار باشد. به همین دلیل است که بسیاری از توسعه دهندگان پوسته وردپرس پریمیوم به شما اطلاع می دهند که صفحات آنها برای سئو بهینه شده است.

خواندن این نوشته  چگونگی راه اندازی فروشگاه آنلاین (گام به گام)

خواهشمندم به این نکته دقت کافی داشته باشید.

می توانید در انتخاب پوسته از ما مشورت بگیرید. با کمال میل و رایگان در خدمت شما هستم.

انتخاب بهترین پوسته

 

9- رتبه و دیدگاه کاربران

فاکتورهای انتخاب پوسته

رتبه و دیدگاه کاربران درباره پوسته مدنظر

 

یکی دیگر از شاخص های قوی کیفیت پوسته وردپرس، رتبه بندی ها و دیدگاه های ارائه شده توسط کاربران است. اگر پوسته در یک بازار شخص ثالث فروخته شود، نظرات مشتریان را مشاهده کنید.

برای پوسته های رایگان وردپرس، بخش رتبه بندی را درست در زیر دکمه دانلود خواهید دید. تعداد نظرات و ستاره های داده شده توسط کاربران را نشان می دهد. اگر روی 5 ستاره کلیک کنید، تمام نظراتی که به تم 5 ستاره داده اند را به شما نشان می دهد. مخزن وردپرس

سایت آموزشی دیده گاه

نظر کاربران در مخزن وردپرس

 

تقریباً تمام پوسته های وردپرس می توانند چند نظر بد نیز دریافت کنند. اما اگر تعداد نظرات بد به طور غیرعادی زیاد است، باید نسبت به  آنها حساس شوید و با دقت بخوانید و مدنظر قرار دهید.

توصیه های ما برای انتخاب بهترین پوسته

پوسته های وردپرس رایگان زیادی وجود دارد که هر روز پوسته های جدید منتشر می شوند. به همین دلیل است که ما به طور مرتب لیست پوسته های رایگان پیشنهادی خود را در بخش ویترین خود منتشر می کنیم.

برخی از موارد محبوب در ویترین پوسته ما عبارتند از:

با این حال، همانطور که در بالا گفتم، پشتیبانی یکی از مهم ترین عواملی است که باید در هنگام انتخاب یک پوسته در نظر گرفت. پوسته های رایگان وردپرس با پشتیبانی و به روز رسانی تضمینی ارائه نمی شوند.

بیشتر پوسته های ممتاز وردپرس با یک سال پشتیبانی و به روز رسانی دایمی ارائه می شوند.

پوسته و افزونه های مورد نظر خود را با پشتیبانی کامل از فروشگاه اپال کالا که زیرمجوعه سایت دیده گاه است، خریداری بفرمایید.

انتخاب بهترین پوسته

نحوه نصب پوسته در وردپرس

نصب پوسته وردپرس واقعا ساده است. در ابتدا فایل فشرده پوسته را دانلود کنید.

پس از آن وارد قسمت مدیریت وردپرس خود شوید و به صفحه نمایش » پوسته بروید.

نصب پوسته

نصب پوسته در پیشخوان وردپرس

 

در بالای صفحه پوسته ها، باید روی پیوند افزودن کلیک کنید.

این کار شما را به صفحه اضافه کردن پوسته جدید می برد. می توانید از این صفحه برای جستجوی پوسته های رایگان برای نصب استفاده کنید. اما از آنجایی که ما قبلا پوسته را دانلود کرده‌ایم، کافی است روی پیوند آپلود پوسته در بالا کلیک کنید.

نصب پوسته

نصب پوسته جدید از مخزن وردپرس

 

اکنون کادر آپلود پوسته را خواهید دید. روی دکمه انتخاب فایل کلیک کنید تا فایل زیپ پوسته ایی را که قبلاً در کامپیوتر خود دانلود و ذخیره کرده اید انتخاب کنید و سپس روی دکمه نصب کلیک کنید.

نصب پوسته

آپلود پوسته به هاست از وردپرس

 

اکنون وردپرس پوسته را از کامپیوتر شما در هاست وب سایتتان آپلود کرده و برای شما نصب می کند. پس از انجام این کار، یک پیام موفقیت آمیز با پیوندهایی برای پیش نمایش یا فعال کردن پوسته مشاهده خواهید کرد.

نصب پوسته

پیام نصب شدن با موفقیت پوسته

 

اگر نمی‌خواهید فوراً از یک پوسته استفاده کنید، می‌توانید روی دکمه پیش‌نمایش زنده کلیک کنید تا بدون فعال کردن،  پوسته را آزمایش کنید و نمای کاربری را مشاهده کنید.

لطفا توجه داشته باشید که برای استفاده از آن در وب سایت خود باید پوسته را فعال کنید.

برای دانش بیشتر درباره نصب پوسته وردپرس، نوشته ما را در مورد نحوه نصب پوسته وردپرس را مطالعه بفرمایید.

نحوه تغییر ایمن پوسته های وردپرس

برای سایت‌های جدید وردپرسی، می‌توانید پوسته مناسب را انتخاب کرده و در سایت خود نصب کنید. با این حال، اگر یک سایت وردپرسی دارید، باید پوسته خود را به درستی تغییر دهید تا از تأثیر بدی  بر عملکرد و سئو سایت خود جلوگیری کنید.

ابتدا باید بفهمید که با تغییر پوسته ها چه اتفاقی برای سایت وردپرس می افتد.  ما یک نوشته  و مقاله کامل درباره این موضوع داریم:  وقتی قالب وردپرس خود را تغییر می دهید، چه اتفاقی می افتد

انتخاب بهترین پوسته

برخی از تنظیمات در سایت وردپرس شما ناپدید می شوند و به طور خودکار در پوسته جدید شما اعمال نمی شوند. که می بایست به هم ریختگی ها را از نو مرتب کنید.

معمولا تغییر پوسته با بهمر ریختگی ظاهری سایت و ویرایش های زیاد همراه است.

پس تصمیم  تعویض پوسته، تصمیم راحتی نیست. پیش از تصمیم به جوانب کار فکر کنید و بررسی کامل را انجام دهید.

ما یک چک لیست مفید از کارهایی که باید قبل از تغییر پوسته های وردپرس انجام دهید، گردآوری کرده ایم مطالعه بفرمایید.

سپس باید دستورالعمل‌های آموزش ما را در مورد نحوه تغییر درست پوسته های وردپرس در سایت دنبال کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب پوسته وردپرس مناسب برای سایتتان کمک کرده باشد.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در صفحات اجتماعی خود برای دوستانتان به اشتراک بذارید. و به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک پیدا کنید و با ما همراه شوید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

نوشتهٔ پیشین
معرفی 30 پوسته رایگان چندمنظوره
نوشتهٔ بعدی
چگونگی استفاده از سفارشی ساز پوسته وردپرس – Ultimate Guide

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست