چگونگی استفاده از سفارشی ساز پوسته وردپرس – Ultimate Guide

سفارشی ساز پوسته وردپرس

آیا می دانستید که وردپرس دارای یک سفارشی ساز پوسته داخلی است که به شما امکان می دهد به راحتی تغییراتی را در طراحی وب سایت خود با پیش نمایش آنلاین ایجاد کنید.

در حالی که هر پوسته دارای سطحی از تنظیمات و گزینه‌های سفارشی‌کننده پیش‌فرض است، بسیاری از پوسته­ها دارای  گزینه‌های اضافی برای سفارشی‌کننده پوسته وردپرس هستند، بنابراین می‌توانید به راحتی پوسته خود را بدون هیچ دانش کدنویسی سفارشی و شخصی کنید.

در این مقاله، شما را از طریق پنل‌های پیش‌فرض راهنمایی می‌کنیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه از سفارشی‌ساز پوسته وردپرس به صورت حرفه‌ای استفاده کنید.

سفارشی ساز پوسته
سفارشی ساز پوسته وردپرس

دسترسی به سفارشی ساز پوسته وردپرس

سفارشی ساز پوسته یک ویژگی پیش فرض وردپرس و بخشی از هر وب سایت وردپرسی است.

می توانید با ورود به قسمت مدیریت وردپرس و سپس رفتن به نمایش » سفارشی سازی از نوار کناری سمت راست پنل مدیریت وردپرس به آن دسترسی پیدا کنید. با این کار رابط سفارشی ساز با پوسته فعلی شما باز می شود.

سفارشی ساز پوسته
پیشخوان – نمایش – سفارشی ساز

 

همچنین می توانید از صفحه سفارشی ساز پوسته وردپرس برای هر یک از پوسته های نصب شده در وب سایت خود حتی زمانی که فعال نیستند استفاده کنید.

این ویژگی به شما امکان می دهد پیش نمایشی زنده از آن پوسته را ببینید و قبل از اینکه آن را فعال کنید تغییراتی ایجاد کنید.

برای انجام این کار، باید به صفحه نمایش » پوسته ها بروید.

سپس، نشانگر ماوس خود را روی هر پوسته نصب شده قرار دهید و روی دکمه سفارشی سازی کلیک کنید تا صفحه سفارشی‌سازی پوسته وردپرس باز شود.

نحوه استفاده از سفارشی ساز پوسته وردپرس

پس از باز کردن سفارشی‌کننده پوسته وردپرس، تمام تنظیمات سفارشی‌سازی را در سمت راست صفحه خود و پیش‌نمایش زنده وب‌سایت خود را در سمت چپ خواهید دید.

سفارشی ساز پوسته
نمای اصلی سفارشی ساز پوسته وردپرس

 

سفارشی‌کننده پوسته وردپرس با مجموعه‌ای از پانل‌های پیش‌فرض صرف‌نظر از پوسته ایی که استفاده می‌کنید ارائه می‌شود.

برای ایجاد تغییرات در آن باید روی پنل ها، کلیک کنید. همچنین می توانید روی هر یک از نمادهای مداد آبی در سمت چپ صفحه کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به آن مورد خاص باز شود.

توجه: پوسته های پیشرفته وردپرس منوی تنظیمات اضافی و اصلی پوسته را برای گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتر ارائه می‌کنند (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد).

بیایید نگاهی به گزینه های پیش فرض موجود در سفارشی ساز پوسته وردپرس بیندازیم.

پانل هویت سایت: عنوان، لوگو و فاویکون

سفارشی ساز پوسته
نماد و هویت سایت

 

پنل هویت سایت در سفارشی ساز پوسته وردپرس به شما امکان می دهد عنوان و برچسب وب سایت خود را اضافه یا تغییر دهید.

به طور پیش فرض، وردپرس “یک سایت دیگر با وردپرس طراحی شد” را به عنوان برچسب سایت قرار می دهد.

توصیه می شود پس از نصب وردپرس ، این گزینه را به دلخواه تغییر دهید و متنی را سازگار با موضع سایت انتخاب کنید.  همچنین می توانید آن را به خالی نگه دارید.

پانل هویت سایت در سفارشی ساز پوسته وردپرس به شما این امکان  را نیز می دهد برای سایت خود لوگو انتخاب کنید. به سادگی روی گزینه گزینش نشان کلیک کنید تا لوگوی وب سایتتان را آپلود کنید.

آیا می خواهید یک فاویکون به سایت خود اضافه کنید؟ با کلیک بر روی گزینه انتخاب آیکون سایت می توانید این کار را انجام دهید. دانش بیشتر و راهنمای دقیق، می توانید مقاله نحوه ایجاد و افزودن فاویکون به سایت  را مطالعه بفرمائید.

سفارشی کننده پوسته وردپرس: تغییر رنگ ها

سفارشی ساز پوسته
رنگ بندی و حالت تاریک

کنترل‌های پنل رنگ ها عمدتاً بسته به پوسته وردپرسی که استفاده می‌کنید متفاوت است.

 

به عنوان مثال، پوسته Twenty Seventeen به شما امکان می دهد رنگ متن هدر را انتخاب کنید و یک طرح رنگی برای کل وب سایت خود انتخاب کنید.

سایر پوسته های وردپرس ممکن است گزینه های رنگی مختلفی را برای عناصر سایت مانند: عنوان ها، پیوندها، متن بدنه، پس زمینه وب سایت و گزینه های دیگر را ارائه دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن منوهای ناوبری در سفارشی ساز پوسته

پانل فهرست­ ها به شما امکان می دهد فهرست های ناوبری ایجاد کنید و مکان آنها را در وب سایت خود تنظیم کنید.

در این قسمت، تمام فهرست­های موجود وردپرس را که قبلا ایجاد کرده اید، می بینید. می‌توانید روی دکمه «مشاهده همه مکان‌ها» کلیک کنید تا مکان‌های فهرست موجود را که طرح پوسته شما پشتیبانی می‌کند را ببینید و مورد بررسی قرار دهید.

سفارشی ساز پوسته
فهرست ها

 

برای ایجاد فهرست جدید باید بر روی دکمه ایجاد فهرست جدید کلیک کنید.

سفارشی ساز پوسته
فهرست تازه

سپس باید یک نام به فهرست خود بدهید تا بتوانید بعداً به راحتی آن را مدیریت کنید. همچنین می توانید مکان منو را انتخاب کنید و سپس برای ادامه روی بعد کلیک کنید.

سفارشی ساز پوسته
فهرست ها

 

برای افزودن آیتم ها به این فهرست باید روی دکمه افزودن موارد کلیک کنید تا پنل جدیدی باز شود. اکنون می توانید پیوندها، برگه ها، نوشته ها، دسته ها و برچسب های سفارشی را به عنوان آیتم های منو انتخاب و به فهرست اضافه کنید.

سفارشی ساز پوسته
ساخت فهرست پیمایش

 

برای مرتب کردن مجدد آیتم ها، می توانید روی پیوند بازچینی کلیک کنید و سپس از نمادهای ^ فلش برای تنظیم آیتم ها و چیدمان آنها درفهرست استفاده کنید.

سفارشی ساز پوسته
افزودن موارد به فهرست

سفارشی ساز : کنترل ابزارک‌ها

پنل ابزارک به شما امکان می دهد ویجت ها را در سایت خود اضافه و مدیریت کنید.

با کلیک بر روی آن مکان های مختلفی که می توانید ویجت ها را اضافه کنید به شما نشان می دهد. با توجه به پوسته ایی که استفاده می کنید، این مکان ها، متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال، پوسته Twenty Seventeen  سه مکان ویجت را ارائه می دهد، در حالی که پوسته Twenty Nineteen تنها با یک مکان ارائه می شود.

وقتی روی هر یک از آنها کلیک می کنید، ویجت هایی را که قبلاً به آن مکان اضافه کرده اید می بینید.

برای افزودن ویجت جدید، باید روی دکمه “ابزارک ها” کلیک کنید. با این کار یک پانل جدید باز می شود که در آن لیستی از تمام ویجت های موجود را مشاهده خواهید کرد.

شما باید روی موردی که می خواهید اضافه کنید کلیک کنید. همچنین می‌توانید تغییراتی در ویجت‌های تازه اضافه شده ایجاد کنید و با کشیدن آن‌ها به بالا یا پایین، موقعیت آن را تنظیم کنید.

سفارشی ساز: تنظیمات صفحه اصلی

به طور پیش فرض، وردپرس آخرین پست های وبلاگ را در صفحه اصلی شما نمایش می دهد.

با این حال، برای وب سایت های تجاری، کاربران ترجیح می دهند از یک صفحه اصلی سفارشی استفاده کنند. این کار به شما امکان می دهد یک صفحه فرود مناسب داشته باشید که محصولات و خدمات شما را نمایش دهد.

برای انتخاب یک صفحه اصلی سفارشی، باید دکمه رادیویی «برگه ایستا» را در پانل تنظیمات صفحه اصلی انتخاب کنید.

سفارشی ساز پوسته
تنظیمات صفحه اصلی

 

با این کار دو منوی کشویی جدید باز می شود که می توانید از آنها برای انتخاب یک برگه برای صفحه اصلی خود و دیگری برای نمایش پست های وبلاگ خود استفاده کنید.

در صورتی که بگه ایی در سایت خود ندارید، می توانید با کلیک بر روی پیوند “+ افزودن برگه تازه” موجود در زیر منوی کشویی صفحه جدیدی ایجاد کنید. با این کار یک صفحه خالی با نام انتخابی شما ایجاد می شود.

پنل CSS اضافی برای افزودن CSS سفارشی

آیا می خواهید کد CSS سفارشی را برای استایل وب سایت خود اضافه کنید؟ می توانید این کار را در پنل CSS اضافی انجام دهید.

کاربران متوسط و پیشرفته وردپرس اغلب سایت خود را با افزودن کد CSS به طور مستقیم به فایل style.css پوسته خود سفارشی می کنند. این مراحل اضافی مانند دسترسی به FTP به میزبانی وردپرس، تغییر فایل‌های پوسته و غیره را اضافه می‌کند.

یک راه حل ساده تر برای مبتدیان این است که کد CSS سفارشی خود را به پنل CSS اضافی در سفارشی ساز پوسته وردپرس اضافه کنید. اینکار به شما امکان می دهد تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید و آنها را به صورت زنده در سمت راست صفحه خود مشاهده کنید.

زمانی که شروع به نوشتن کدهای CSS می کنید، وردپرس به طور خودکار ویژگی هایی را بر اساس حروفی که تایپ می کنید به شما پیشنهاد می کند. همچنین اگر دستور CSS مناسبی ننوشته باشید، پیام های خطا را نمایش می دهد.

توجه: اگر می خواهید وب سایت خود را بدون نوشتن کد سفارشی کنید، به خواندن ادامه دهید. ما دو گزینه دوستانه مبتدی را به اشتراک می گذاریم که به شما امکان می دهد به راحتی تم خود را سفارشی کنید و حتی یک تم وردپرس سفارشی ایجاد کنید.

سایر گزینه های سفارشی ساز پوسته

برخی از پوسته های رایگان و ممتاز گزینه های بیشتر برای سفارشی کردن پوسته ارائه می دهند.

با توجه به پوسته ایی که استفاده می‌کنید، ممکن است بتوانید سبک فونت را تغییر دهید، تصویر پس‌زمینه اضافه کنید، طرح‌بندی را تغییر دهید، رنگ‌ها را تغییر دهید، تصاویر هدر تصادفی و موارد دیگر اضافه کنید.

همچنین می‌توانید با کمک افزونه‌ها، ویژگی‌های خاصی را به سفارشی‌کننده پوسته خود اضافه کنید. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از افزونه Easy Google Fonts فونت های سفارشی را در وردپرس اضافه کنید.

پیش نمایش وب سایت در رزولوشن های مختلف صفحه نمایش

برای هر صاحب وب‌سایتی مهم است که مطمئن شود وب‌سایت آن‌ها برای موبایل واکنش‌گرا بوده و در همه اندازه‌های صفحه نمایش خوب به نظر می‌رسد.

به لطف سفارشی ساز پوسته وردپرس، می توانید به راحتی بررسی کنید که وب سایت شما در اندازه های مختلف صفحه نمایش چگونه به نظر می رسد.

در پایین پنل سفارشی‌سازی پوسته، سه نماد و «پنهان کردن کنترل‌ها» را خواهید دید.

سفارش ساز پوسته
واکنش گرایی

 

این آیکون ها به شما اجازه می دهد تا سایت خود را روی روزولوشن ها و اندازه های مختلف صفحه نمایش مانند دسکتاپ، تبلت و دستگاه های تلفن همراه تست کنید.

لینک پنهان کردن کنترل ها برای مخفی کردن پنل سفارشی ساز وردپرس است تا بتوانید سایت خود را در حالت دسکتاپ به درستی مشاهده کنید.

تنظیماتی که در سفارشی ساز انجام دادید را منتشر، ذخیره یا زمان بندی کنید

هنگامی که تغییرات لازم را انجام دادید، باید آنها را در سایت خود اعمال کنید. در غیر این صورت تمام زحمات شما از بین خواهد رفت.

در ادامه روی دکمه انتشار کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود. پس از انجام این کار، می‌توانید روی دکمه بستن، که در گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش شما قرار دارد، کلیک کنید تا از سفارشی‌کننده پوسته خارج شوید.

سفارشی ساز پوسته
سفارشی سازی پوسته

 

اگر برای نهایی کردن طرح جدید خود به زمان بیشتری نیاز دارید، چه؟ در این صورت، می‌توانید آن را به‌عنوان پیش‌نویس ذخیره کنید و حتی طرح جدید خود را بدون دسترسی به بخش مدیریت خود با شخصی به اشتراک بگذارید.

برای انجام این کار، باید روی نماد چرخ دنده درست در کنار دکمه انتشار کلیک کنید. با این کار پنل عمل باز می شود.

سفارشی ساز پوسته
سفارشی ساز پوسته

 

در اینجا سه گزینه پیدا خواهید کرد: انتشار، ذخیره پیش‌نویس و زمان‌بندی.

شما باید دکمه رادیویی ذخیره پیش­نویس را در پنل عمل انتخاب کنید و سپس روی دکمه ذخیره پیش نویس کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

اکنون می توانید پیوند پیش نمایش را کپی کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید تا بازخورد دریافت کنید.

از طرفی گزینه زمانبندی به شما این امکان را می دهد که تغییرات خود را در تاریخ و زمان مشخصی منتشر کنید. می‌توانید از این گزینه برای برنامه‌ریزی تغییرات پوسته برای پخش زنده در زمانی که کمترین ترافیک را دریافت می‌کنید، استفاده کنید.

در نهایت، اگر می‌خواهید تغییرات منتشر نشده را بازنشانی کنید، می‌توانید روی پیوند «لغو تغییرات» در پنل عمل کلیک کنید.

پیش نمایش پوسته های مختلف بدون پخش زنده

مواقعی وجود دارد که می خواهید بررسی کنید که یک پوسته جدید در سایت شما چگونه به نظر می رسد. اما، نمی خواهید آنها را در وب سایت آنلاین خود فعال کنید.

در این صورت، می‌توانید سفارشی‌ساز وردپرس را برای آزمایش پوسته های جدید بدون پخش زنده باز کنید.

در پنل سفارشی ساز، نام پوسته فعال و دکمه تغییر بده را می بینید.

سفارشی ساز پوسته
سفارشی ساز پوسته

 

اگر روی آن دکمه کلیک کنید، وردپرس تمام پوسته های نصب شده شما را در سمت چپ صفحه نمایش می دهد.

برای بررسی یک پوسته خاص، باید روی دکمه پیش نمایش زنده کلیک کنید.

سفارشی ساز پوسته
پیش نمایش زنده

همچنین می توانید پیش نمایش پوسته ها را از مخزن پوسته های وردپرس مشاهده کنید. برای انجام این کار، باید کادر پوسته های WordPress.org را در پنل سمت راست انتخاب کنید.

این پوسته ها را از مخزن  WordPress.org نشان می دهد. می‌توانید روی دکمه «نصب و پیش‌نمایش» کلیک کنید تا پوسته مورد نظر خود را بررسی کنید.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه فیلتر موجود در گوشه سمت چپ بالای صفحه، پوسته ها را فیلتر کنید.

توجه: توصیه می کنیم به جای استفاده از سفارشی ساز در یک سایت آنلاین، از یک وب سایت مرحله بندی وردپرس برای آزمایش پوسته های جدید استفاده کنید.

سفارشی ساز:  وارد یا صادر کردن تنظیمات

آیا می‌دانستید که می‌توانید تنظیمات سفارشی‌کننده پوسته خود را وارد و صادر کنید؟

هنگامی که در حال ایجاد تغییرات در پوسته خود در سرور محلی یا یک سایت آزمایشی هستید، این ویژگی بسیار مفید است. به جای کپی کردن دستی تنظیمات در وب سایت آنلاین، می توانید به سادگی تنظیمات سفارشی ساز پوسته را صادر کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید.

برای دانش بیشتر، می توانید راهنمای ما را در مورد نحوه وارد کردن و صادرات تنظیمات سفارشی ساز پوسته در وردپرس مطالعه کنید.

جایگزین های سفارشی کننده پوسته وردپرس

اگرچه سفارشی ساز وردپرس به شما امکان می دهد تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید، تعداد کنترل ها بسته به پوسته ایی که استفاده می کنید متفاوت است.

اگر پوسته خود را دوست دارید، اما این نیاز را دارید کنید که گزینه های سفارشی سازی اضافی داشته باشد، چه می کنید؟

در این صورت، بهترین راه حل استفاده از یکی از دو افزونه سفارشی سازی است که در کنار سفارشی ساز پوسته وردپرس کار می کند.

 

CSS Hero

سفارشی ساز پوسته
ابزارهای کمکی

 

CSS Hero یک افزونه وردپرس است که به شما امکان می دهد بدون نوشتن یک خط کد، سایت خود را شخصی سازی کنید. این آزادی را دارید که بدون هیچ زحمتی به هر عنصر سایت خود سبک و فرمت خاصی دهید.

آیا می خواهید صفحه ورود به سایت وردپرس خود را شخصی سازی کنید؟ CSS Hero به شما اجازه می دهد این کار را در عرض چند دقیقه انجام دهید.

همچنین می‌توانید تغییرات در قسمت کاربری را ویرایش کنید و پیش‌نمایش آن را ببینید تا مطمئن شوید که طراحی شما در هر دستگاهی عالی به نظر می‌رسد. (واکنشگرایی)

 

Beaver Builder

سفارشی ساز ویندوز
ابزارهای کمکی

 

Beaver Builder یکی از بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرس در بازار است. که به شما امکان می دهد با استفاده از یک رابط کشیدنی و رها کردنی، صفحات خیره کننده ای برای سایت خود بسازید.

بهترین بخش این است که Beaver Builder تقریبا با هر پوسته وردپرس کار می کند. که به شما امکان می دهد از آن با پوسته فعلی خود استفاده کنید.

Beaver Builder از کدهای کوتاه و ویجت ها پشتیبانی می کند. همچنین انواع مختلفی از ماژول ها را ارائه می دهد که می توانید از آنها برای سبک سازی آسان وب سایت استفاده کنید. راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد طرح‌بندی سفارشی در وردپرس را دانش بیشتر مطالعه بفرمائید.

همچنین می توانید از Beaver Builder برای ایجاد یک پوسته وردپرس کاملا سفارشی بدون نوشتن هیچ کدی استفاده کنید.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه از سفارشی ساز وردپرس مانند یک حرفه ای استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد بهترین افزونه ها و ابزارهای وردپرس برای وب سایت خود را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در صفحات اجتماعی خود برای دوستانتان به اشتراک بذارید. و به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک پیدا کنید و با ما همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *