معرفی کاراکترهای وایلدکارت در اکسل

معرفی کاراکترهای وایلدکارت در اکسل

در بسیاری از موارد اتفاق می افتد که شما به دنبال جستجوی مقادیری در بین داده های خود هستید که این مقادیر به صورت دقیق مشخص نیستند یا دارای اشتراکاتی با یکدیگر هستند. برای مثال ممکن است در بین داده های مربوط به نام استان ها به دنبال رشته های متنی هستید که با “ان” به پایان می رسد، همانطور که میدانید استان های مختلفی وجود دارد که با حرف “ان” پایان می یابد مثل “تهران”، “کرمان” ، ” اصفهان” ، … شاید جستجوی این مقادیر با استفاده از توابع و فرمول های معمول اکسل کار ساده ای نباشد و راه حل کار، استفاده از کاراکترهای وایلدکارت در اکسل است.

به صورت کلی سه نوع مختلف از کاراکترهای وایلدکارت در اکسل وجود دارد که در زیر به صورت خلاصه به آنها اشاره شده است:

الف) علامت ستاره(*): میتواند جایگزین هر تعداد کاراکتر در یک رشته شود. برای مثال “Tr*y” میتواند معادل با “Tray” و “Trolley” در نظر گرفته شود.

ب) علامت سوال(؟): جایگزین یک کاراکتر واحد در یک رشته متنی میشود. برای مثال رشته “Tr?y” معادل “Tray” ، “Troy” در نظر گرفته میشود ولی معادل “Trolley” در نظر گرفته نمیشود.

ج) علامت تیلدا(~): به اکسل میگوید که کاراکتر ارائه شده یک کاراکتر معمولی است و نباید با آن بعنوان یک کاراکتر ویلدکارت در اکسل برخورد شود. برای مثال رشته “Tr~?y” مترادف با “Tr?y” در نظر گرفته میشود نه “Tray” یا “Troy” .

Wild Card
آموزش اکسل

 

 

Wild Card
آموزش اکسل پیشرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *