طراحی سایت با وردپرس – آموزش کامل

[user_id]وردپرس نرم افزار طراحی سایت بدون کد نویسی

آیا می خواهید یک سایت حرفه ایی داشته باشید؟

professional websiteدر مقاله قبلی گفتم که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان می باشد. و به راحتی می توانید آن را دانلود و نصب نمایید. در مقاله های بعدی شیوه نصب وردپرس را در سه بستر لوکال، دایرکت ادمین و سی پنل را به شما عزیزان آموزش خواهم داد.

برای دانلود آخرین نسخه از سایت اصلی وردپرس استفاده کنید تا از به روز بودن و سالم بودن بسته نصبی اطمینان داشته باشید. طراحی سایت با وردپرس بسیار لذت بخش است.

همانطور که قبلا گفتم وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند است که می توانید به کمک آن نوشته ها و برگه های خود را بسازید و از آنها یک فهرست زیبا تهیه کنید تا کاربران سایت شما به راحتی در آن گشت و گذار کنند.

افزونه و پوسته

شاید وردپرس به تنهایی تمام نیازهای شما را پوشش ندهد، اما شما می توانید با نصب هزاران افزونه ایی که برای این سیتم مدیریت محتوا تهیه شده و آماده شده است به هرآنچه می خواهید برسید و هر چیزی که در فکر شماست را طراحی و پیاده سازی کنید و طراحی سایت با وردپرس خوب و زیبایی داشته باشید.

در طراحی سایت با وردپرس، برای داشتن یک وبسایت خوب شما نیازمند یک پوسته خوب و قوی هستید. همانند افزونه ها، پوسته های فراوانی هم برای وردپرس آماده شده است که بسیاری از آنها رایگان هستند و در مخزن وردپرس موجود می باشد.

اما پیشنهاد بنده به شما به عنوان کسی که سال هاست طراحی سایت انجام می دهد این است که به هیچ عنوان از ابزار و پوسته های رایگان استفاده نکنید چرا که در آینده به شما ضربه و زیان های جبران ناپذیری را وارد می کند.

پیشخوان

پیشخوان وردپرس یک داشبورد می باشد که اطلاعات کلی درباره این سایت شما خواهد داد. در طراحی سایت با وردپرس این نمای کلی اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد و باید یک ادمین سیستم به آنها حساس بوده و دقت کافی را داشته باشد چرا که ممکن است خطاها یا پیام های مهمی را به شما یادآوری کند. نمای پیشخوان را در زیر مشاهده می نمایید.

پیشخوان وردپرس
پیشخوان وردپرس

 

نوشته ها

نوشته ها در واقع همان پست های شما هستند و محتوای اصلی سایت را تشکیل می دهند. در زیر منوی نوشته ها دو گزینه دسته ها و برچسب ها دیده می شود که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. برای نوشتن مطلب، مقاله و هر نوع محتوای دیگری از نوشته ها استفاده می کنیم.

دسته بندی
Category

باید توجه داشته باشید که در طراحی سایت با وردپرس نوشته ها در قالب دسته بندی ها به کاربر ارایه می شود و می بایست دسته بندی مناسب و خوبی برای سایت خود تهیه کنید.

دسته بندی ها به کابر کمک می کند که مطلب مورد نظر خود را به راحتی در سایت شما پیدا کند و سردرگم نشود. هرچه دسته بندی شما کامل و درست باشد، کاربر راحت تر به محتوای مورد نظر خود می رسد و باعث می شود سایت شما را ترک نکند و مدت زمان بیشتری در سایت بماند که این برای موتور جستجوی گوگل بسیار اهمیت دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که دسته بندی ها در سئوی سایت شما بسیار مفید هستند.

داشتن یک دسته بندی مناسب به سایت شما جلوه بهتر و زیباتری می دهد.

 

 

 

 

برچسب ها

Tag
برچسب ها

در طراحی سایت با وردپرس، برچسب ها در واقع کلیدواژه هایی هستند که با محتوا شما ارتباط دارند. باید توجه داشته باشد که برچسب ها با دسته ها متفاوت هستند و هر کدام کارایی خود را دارند. شما نباید یک کلیدواژه را هم به عنوان برچسب و هم به عنوان دسته بندی استفاده کنید این کار برای سئوی سایت شما خوب نیست.

از به کار بردن تعداد زیادی برچسب هم خودداری کنید، برای هر محتوا سه یا چهار برچسب کافی است. زیرا وردپرس برای هر کدام از برچسب های شما یک برگه می سازد که تمامی نوشته های مربوط به آن برچسب را درون آن قرار می دهد.

به کار بردن تعداد زیادی برچسب برای محتوا کار شایسته ایی نیست، همچنین به استقاده از کلیدواژه های غیر مرتبط با محتوا نیست به ضرر سایت شما می باشد.

این نکته را بدانید که برچسب ها همان هشتگ هایی هستند که در صفحه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرند. مانند اینستاگرام و توییتر و سایر شبکه های اجتماعی.

 

 

تفاوت برچسب ها و دسته بندی ها در طراحی سایت با وردپرس

دسته بندی ها در طراحی سایت با وردپرس اجباری هستند ولی استفاده از برچسب ها اختیاری می باشد. نکته مهم دیگر در تفاوت این دو ساختار درختی در دسته بندی است است که در برچسب ها چنین امکانی وجود ندارد.

در دسته بندی ها شما می توانید یک دسته بندی را بهع نوان دسته بندی مادر انتخاب کنید و دسته های مرتبط با آن را در زیرمجوعه آن قرار دهید، همچنین می توانید برای یک زیر دسته نیست زیردسته های دیگری را قرار دهید. این امر به محتوای سایت شما بستگی دارد.

در سایت دیده گاه دسته بندی به نام طراحی سایت وجود دارد که زیر مجموعه آن سئو، فروشگاه اینترنتی و وردپرس می باشد.

 

 

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *