ارسال محتوا از بقیه نرم‌افزارها به OneNote

نقل و انتقال محتوا بین نرم‌افزارهای مختلف امری رایج است. اگر محتوایی را در نرم‌افزارهای دیگر به عنوان مثال Word ذخیره کرده‌اید و می‌خواهید آن را به یادداشت‌های OneNote اضافه کنید، با  روش‌های زیر می‌توانید این کار را انجام دهید:

روش اول: استفاده از گزینه Print

 1. فایل Word مورد نظر خود را باز کنید و به سربرگ File بروید و روی Print کلیک کنید.
 2. پرینتر را از حالت پیش فرض به Send to OneNote تغییر دهید.
 3. روی Print کلیک کنید.
ارسال محتوا به وان نوت
سایت آموزشی دیده گاه

 

 1. صفحه‌ای باز می‌شود و از شما می‌خواهد مکان مورد نظر را انتخاب کنید؛ مکان پیش فرض همیشه Quick Notes است. من در اینجا می خواهم متن مورد نظر را در صفحه شیراز قرار دهم.
 2. اگر تیک Always Send Printouts to the selected location را بزنید، همیشه محتوایی را که پرینت بگیرید به OneNote منتقل می‌کند. پس اگر قرار نیست همیشه هر چیزی که پرینت می‌گیرید به اینجا منتقل شود، تیک را نزنید.
 3. در نهایت روی OK کلیک کنید.
ارسال محتوا به وان نوت
سایت آموزشی دیده گاه

حالا آن صفحه Word مستقیما به OneNote منتقل می‌شود. در واقع انگار یک عکس از آن متن و… در اینجا قرار می‌گیرد که می‌توانید آن را تغییر اندازه بدهید و یا به قسمت‌های مختلف ببرید.

ارسال محتوا به وان نوت
سایت آموزشی دیده گاه

روش دوم: ضمیمه کردن فایل به OneNote

می توانید از قسمت Insert و گروه Files گزینه File Attachment را بزنید و فایل مورد نظرتان را به دفترچه یادداشت اضافه کنید.

ارسال محتوا به وان نوت
سایت آموزشی دیده گاه

روش سوم: کپی کردن متن

ساده‌ترین روش برای اینکه محتوایی را به OneNote منتقل کنید، این است که از روش Copy و Paste استفاده کنید. ابتدا محتوای مورد نظر را انتخاب کنید، سپس کلیک راست کنید و گزینه Copy را انتخاب کنید و یا به سربرگ Home بروید و روی Copy کلیک کنید. سپس در OneNote در مکان موردنظر کلیک راست کرده و Paste را بزنید. اکنون سه گزینه پیش روی شماست:

 • اگر گزینه اول یعنی Keep source formatting را انتخاب کنید، کل قالب متن را هم انتخاب می‌کند.
 • اگر گزینه دوم  یعنی Merge formatting را انتخاب کنید، با قالبی که الان داشتید کار می‌کردید، در یادداشت قرار می‌گیرد.
 • اگر گزینه سوم یعنی Keep text only را انتخاب کنید، فقط متن خالی را Paste می‌کند.
ارسال محتوا به وان نوت
سایت آموزشی دیده گاه

عکس گرفتن از صفحه و قرار دادن در یادداشت‌های OneNote

اگر بخواهید از صفحه نمایش عکس بگیرید و آن را به OneNote انتقال دهید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به سربرگ Insert بروید.
 2. به بخش Image بروید و روی Screen clipping کلیک کنید. نشانگر ماوس به + تبدیل می شود. قسمت مورد نظرتان که می‌خواهید عکس بگیرید را انتخاب کنید و در OneNote رها کنید. این یک Object است که می‌توانید اندازه آن را تغییر دهید  یا آن را جا به جا کنید.
ارسال محتوا به وان نوت
سایت آموزشی دیده گاه

نکته: ساعت و تاریخ Screen clipping شما در پایین آن عکس درج می شود.

داک کردن پنجره‌ها و لینک کردن یادداشت‌ها

برای اینکه به طور خودکار یادداشت‌ها را به هم لینک کنید، یک سند را باز کنید و سپس به OneNote بروید. در قسمت Views روی Dock to desktop کلیک کنید. کلید میانبر آن Ctrl+Alt+D است.

 1. سند Word را باز کنید؛ سند Word را در پس زمینه در کنار OneNote خواهیم داشت. در Word به تب Review بروید.
 2. روی Linked notes کلیک کنید کادری باز می‌شود و ما می‌توانیم به دفترچه‌هایمان دسترسی داشته باشیم. بخش مورد نظر را انتخاب کنید.
 3. روی OK کلیک کنید و توضیح مورد نظر را تایپ کنید. آیکن Word کنار متن ظاهر می‌شود و وقتی در OneNote روی آیکن Word کلیک کنید، فایل Word باز می‌شود.
ارسال محتوا به وان نوت
سایت آموزشی دیده گاه

نکته: اگر از لینک کردن استفاده می‌کنید، به سربرگ File بروید و سپس روی  Options کلیک کنید. در قسمت Advanced باید تیک گزینه Allow Creation OF NEW linked notes را بزنید.

ارسال محتوا به وان نوت
سایت آموزشی دیده گاه

جمع‌بندی

خب در این آموزش یاد گرفتید که به روش‌های مختلف از بقیه نرم‌افزارها به یادداشت‌هایتان اطلاعات اضافه کنید. با این روش به راحتی می‌توانید به اطلاعات موردنظرتان از نرم‌افزارهای دیگر دسترسی داشته باشید. در آموزش بعدی یاد می‌گیرید که چگونه به یادداشت‌هایتان فیلم و صدا و تصویر اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *