ایجاد صفحه جدید و حذف صفحات در Microsoft word

وقتی در مایکروسافت ورد شروع به تایپ می کنیم زمانی که به انتهای صفحه می رسیم برای ایجاد صفحه جدید معمولا با فشردن دکمه Enter صفحه جدید ایجاد می کنیم که کار کاملا اشتباهی هست .زیرا اضافه و کم کردن مطالب صفحه قبلی سبب می شود چیدمان مطالب صفحه جدید  بهم بریزد و باکم کردن مطب صفحه قبلی بخشی از مطلب صفحه جدید به صفحه قبلی منتقل شود .

روش های درست ایجاد صفحه در Microsoft word:

  • برای ایجاد صفحه در هر قسمت  از نرم افزار ورد با استفاده از دو کلیدCtrl+Enter صفحه جدید را ایجاد می کنیم .
  • از تب Layout گروه Page setup روی گزینه ی Breaks سپس از منوی باز شده گزینه Next page  را انتخاب می کنیم .
صفحه جدید
صفحه جدید

وقتی صفحه ای را با استفاده از  Next page  ایجاد می کنیم مطلبی که در این صفحه  می نویسیم تحت تاثیر کم یا زیاد شدن مطالب صفحات قبلی قرار نمی گیرد و تحت هر شرایطی مطالب این صفحه همیشه در صفحه جداگانه قرار می گیرد .

یعنی اگر مطالب صفحه قبلی زیاد شود مطالب صفحه جدید که با Next page  ایجاد شده به پایین صفحه منتقل نمی شود و در اول صفحه جدید سرجای خودش بدون هیچ گونه تغییر می ماند.

و اگر مطالب صفحه قبلی کم شود مطالب صفحه جدید که با Next page  ایجاد شده به بالای صفحه قبلی منتقل نمی شود و بدون تغییر می ماند .

با این روش برای تهیه گزارش ، تحقیقات  و پایان نامه و… به راحتی بدون تغییر چیدمان صفحه و جابجایی اشکال، نمودارها،جداول و…. براحتی می توانیم مطالبمان را تایپ کنیم.

چگونه صفحات ایجاد شده در مایکروسافت ورد را حذف کنیم ؟

یکی از کاربردهای ایجاد صفحه بصورتNext page این هست که می توانیم صفحاتی که لازم نداریم به راحتی حذف کنیم

برای حذف صفحات ورد :

صفحه جدید
صفحه جدید

 

از تب Home گروه Paragraph روی دکمه Show /hide کلیک می کنیم.علامت درج صفحه مطابق شکل زیر (Page break) نمایش داده می شود . اگر روی این علامت کلیک کنیم و دکمه Delete از کی بورد را فشار دهیم صفحه حذف می شود . و در نوار پایین صفحه ورد تعداد کل صفحات را می توانید مشاهد کنید اگر تعداد صفحات در این نوار نشان داده نمی شود روی نوار راست کلیک و مطابق شکل گزینه ی Page number  را انتخاب می کنیم.

صفحه جدید
صفحه جدید

 

صفحه جدید
صفحه جدید

 

اگر صفحات جدید را بافشردن  دکمه ی Enter ایجاد کردیم علامت Page break نمایش داده نمی شود. وفقط علامت پاراگراف همانند تصویر ذیل نمایش داده می شود .در این حالت برای حذف صفحات در انتهای صفحه کلیک می کنیم تا مکان نما دراین قسمت قرار گیرد سپس با فشردن دکمه Back space  و یا دکمه ی Delete کی بورد ایتدا خطوطی که با Enter  ایجاد کردیم با هربار فشردن این دکمه ها  حذف می شود سپس بعد از حذف خط آخر، کل صفحه حذف خواهد شد .

صفحه جدید
صفحه جدید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *