چگونه بهترین افزونه وردپرس را انتخاب کنیم-آموزش کامل

بهترین افزونه وردپرس را چگونه انتخاب کنیم؟ : راهنمای مبتدیان

Choose the Best Didegah

انتخاب بهترین افزونه وردپرس برای شروع کار شما بسیار مهم است.

افزونه های وردپرس باعث می شود، رویای کسانی که تازه کار با وردپرس را شروع کردند به واقعیت تبدیل شود.

با بیش از 60 هزار افزونه وردپرس موجود در مخزن رسمی افزونه‌ها، یافتن افزونه وردپرس مناسب برای کار کاربران مشکل است. در این مقاله، نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس را با پیروی از چک لیستی که تیم ما در سایت آموزشی دیده گاه، به شما نشان خواهیم داد.

نکته مهم: تمامی فاکتورهایی که خواهیم گفت تضمینی برای این نیست که شما در صد در صد مواقع افزونه مناسب را انتخاب کنید، اما قطعاً شانس موفقیت شما را افزایش می دهد.

 

 

قبل از اینکه شروع کنید

هنگامی که به دنبال یک افزونه یا بهترین افزونه وردپرس هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دقیقا بدانید که چه توقعی از آن افزونه دارید و دقیقاً آنچه را که می خواهید این افزونه انجام دهد را یادداشت کنید. در تجربه ما، اگر چک لیستی با ویژگی هایی که به دنبال آن هستید (به ترتیب اهمیت) ایجاد کنید، کمک می کند.

ترتیب اهمیت دار بودن افزونه مهم است زیرا گاهی اوقات همه چیز را در یک افزونه پیدا نمی کنید. فاکتور اهمیت به تصمیم گیری آسانتر شما کمک می کند.

به یاد داشته باشید که لازم نیست یک افزونه همه کارها را انجام دهد. اگر دو افزونه پیدا کردید که به خوبی با هم کار می کنند تا آنچه را که نیاز دارید به شما ارائه دهند، آن 2 افزونه را نصب کنید. تعداد کل افزونه ها مهم نیست، کیفیت مهم است.

با این دیباچه کوتاه، اجازه دهید با هم نگاهی به نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس بیندازیم.

چگونه یک افزونه را پیدا کنیم    How to Search for a Plugin

مخزن افزونه های وردپرس نقطه شروع برای بیشتر افراد است. هزاران پلاگین آماده و در دسترس دارد که عالی است با این تفاوت که این فراوانی و تعداد بالا، انتخاب و پیدا کردن افزونه های عالی را نیز دشوار می کند.

Search for a Plugin Didegah

قابلیت جستجو در فهرست پلاگین وردپرس چندان پیچیده نیست. به همین دلیل است که ما همیشه توصیه می کنیم از جستجوی Google استفاده کنید یا ابتدا دسته پلاگین های سایت آموزشی دیده گاه را بررسی کنید.

از طرف دیگر، می توانید با مرور محبوب ترین افزونه های مخزن وردپرس  شروع کنید. ببینید آیا افزونه ای وجود دارد که متناسب با نیاز شما باشد. اگر در دو صفحه اول افزونه های محبوب نتوانستید افزونه ای پیدا کنید، آن وقت به جستجوهای دیگر بپردازید.

جستجوی مخزن افزونه وردپرس به صورت پیش فرض نتایج را بر اساس ارتباط نشان می دهد.

Search for a Plugin Didegah 02

برای هر نتیجه جستجو، می‌توانید نام افزونه، رتبه‌بندی، توضیحات، تعداد نصب‌های فعال (وب‌سایت‌هایی که از افزونه استفاده می‌کنند)، نام نویسنده و نسخه آزمایش شده با وردپرس را ببینید.

در حالت ایده‌آل، می‌خواهید افزونه‌ای را انتخاب کنید که با نیاز شما مرتبط باشد، تعداد نصب‌های فعال مناسبی داشته باشد، امتیاز خوبی داشته باشد و با نسخه اخیر وردپرس تست شده باشد.

مقایسه افزونه ها – کدام یک را دانلود کنیم؟

هنگامی که چند افزونه را پیدا کردید، می توانید صفحات افزونه ها را در برگه های جدید باز کنید تا آنها را با هم مقایسه کنید. صفحه افزونه وردپرس حاوی اطلاعاتی در مورد افزونه، کاری که انجام می دهد، نحوه استفاده از آن و توضیحات مهم دیگر است. شما باید از این اطلاعات استفاده کنید تا تصمیم بگیرید که آیا این افزونه برای شما مناسب است یا خیر.

دیدن بخش بررسی های درباره افزونه Wpform

Downliad Plugin Didegah 01

نوار کناری صفحه افزونه حاوی اطلاعات مفیدی در مورد افزونه است. بخش اول در نوار کناری، نسخه افزونه، آخرین به روز رسانی، نصب های فعال، حداقل نسخه وردپرس مورد نیاز برای اجرای افزونه را نشان می دهد.

آخرین تاریخ به‌روزرسانی و نصب فعال افزونه‌ها، نشانه خوبی از محبوبیت افزونه است.

این بخش همچنین نشان می دهد که افزونه با نسخه وردپرس شما سازگاری دارد یا با آن آزمایش شده است یا خیر.

اگر پیام خطایی مبنی بر تست نشدن یا سازگارنبودن نداد، دیگر نیازی به ترس نیست. اگرچه نویسندگان افزونه با هر نسخه جدید وردپرس افزونه خود را بررسی می کنند، فقط در صورت نیاز، ممکن است افزونه را به روز کنند. لطفاً برای اطلاع بیشتر به مقاله ما در مورد نصب افزونه هایی که با نسخه وردپرس شما آزمایش نشده است مراجعه کنید.

برای اطلاع بیشتر در اینباره که نکته بسیار مهمی است مقاله آیا باید افزونه هایی را نصب کنید که با نسخه وردپرس خود تست نشده اند؟ را مطالعه بفرمایید.

رتبه بندی افزونه ها

برای رتبه بندی بهترین افزونه، در نوار کناری صفحه افزونه، می توانید رتبه بندی افزونه ها را نیز مشاهده کنید. تعداد ستاره ها امتیاز رتبه بندی را نشان می دهد، که در آن پنج بالاترین و یک پایین ترین است.

همیشه باید در نظر داشته باشید که بسیاری از کاربران وردپرس، از آن افزونه استفاده می کنند؛ بدون اینکه امتیازی بدهند. این امکان وجود دارد، افزونه‌ای که هزاران نفر دانلود کرده‌اند، هنوز رتبه‌بندی کافی و درستی برای آن وجود نداشته باشد.

Rotbe Plugin Didegah 02

بررسی بهترین افزونه

هنگامی که کاربر به یک افزونه امتیاز می دهد، از آنها خواسته می شود که برای امتیاز خود نظری بنویسند. با کلیک بر روی نوارهای رتبه بندی می توانید این نظرات را مشاهده کنید. به عنوان مثال، اگر شخصی به یک پلاگین یک ستاره داده است، می توانید روی پیوند 1 ستاره کلیک کنید تا نظر او را بخوانید.

نکته دیگری که در اینجا باید به آن توجه کرد، تعداد کل رتبه‌بندی‌ها است. به عنوان مثال، اگر یک افزونه فقط یک یا دو نفر به آن امتیاز داده باشند، در واقع عدد قابل توجهی نیست. با این حال، اگر آن یک یا دو نفر دلیل خوبی برای رتبه بندی خود در بررسی بگذارند، این امر باعث می شود رتبه آنها برای دیگران قابل توجه باشد.

ReSearch for a Plugin Didegah

برای یافتن بهترین افزونه پشتیبانی از آن را بررسی کنید

بخش پشتیبانی در نوار کناری صفحه افزونه  یک نمای کلی از تعداد تیکت های پشتیبانی که برای یک افزونه در طول دو ماه گذشته باز شده را نشان می دهد. همچنین اینکه که چه تعداد از این مشکل ها و تیکت ها حل شده اند.

با کلیک بر روی برگه پشتیبانی در نوار منوی افزونه، می توانید موضوعات پشتیبانی را مشاهده کنید. درست مانند بررسی ها، به خاطر داشته باشید که موضوعات پشتیبانی حل نشده واقعاً به این معنی نیست که افزونه دارای برخی مشکلات است.

با این حال، اگر یک افزونه مشکلات حل نشده زیادی داشته باشد. و نویسنده افزونه در دو ماه گذشته به هیچ یک از آنها پاسخ نداده باشد، یعنی  نویسنده علاقه خود را از دست داده است. به احتمال این افزونه همچنان برای شما کار می کند، اما در دراز مدت پشتیبانی نمی شود.

Support for a Plugin Didegah

اسکرین شات های بهترین افزونه

برای بیشتر افزونه‌های وردپرس در مخزن، یک بخش اسکرین شات را در زیر توضیحات افزونه مشاهده خواهید کرد. اسکرین شات های افزونه راهی سریع برای مشاهده نحوه ظاهر افزونه در نمای کاربر و نمای مدیریت وب سایت وردپرس شما است.

گاهی اوقات ما اسکرین شات ها را مفیدتر از توضیحات واقعی افزونه می دانیم توضیحاتی که می تواند طولانی و گیج کننده باشد. با اسکرین شات‌ها، می‌توانید ببینید که پلاگین چگونه به نظر می‌رسد، واقعاً چه کاری انجام می‌دهد و سپس می‌توانید به سرعت متوجه شوید که آیا باید آن را امتحان کنید یا نه.

ScreenShots for a Plugin Didegah

سؤالات متداول و سایر یادداشت ها را بررسی کنید  FAQ

فراموش نکنید که بخش سؤالات متداول و سایر یادداشت ها را در زیر توضیحات افزونه بررسی کنید (ممکن است برخی از افزونه ها آنها را نداشته باشند). این بخش ها معمولا حاوی اطلاعات مفیدی در مورد نحوه استفاده از یک افزونه هستند. گاهی اوقات کاربران در نهایت شکایت می کنند که یک افزونه حتی بدون مطالعه نحوه استفاده از آن کار نمی کند.

هنگامی که یک افزونه را امتحان می کنید، مطمئن شوید که این بخش ها را مطالعه کرده اید تا بتوانید افزونه را به درستی در وب سایت خود پیکربندی و استفاده کنید. همچنین ممکن است نکات جالب دیگری را در آنجا بیابید.

به عنوان مثال، اگر به دنبال افزونه‌ای هستید که ویجت را اضافه کند، ممکن است متوجه شوید که یک برچسب الگو نیز ارائه می‌کند که می‌توانید در قالب خود استفاده کنید یا یک کد کوتاه که می‌توانید در پست‌ها و صفحات استفاده کنید. همچنین می‌توانید از توصیه نویسنده افزونه در مورد نحوه افزودن سبک‌های CSS خود به خروجی افزونه مطلع شوید.

FAQ for a Plugin Didegah

تست یک افزونه

اگر یک افزونه وردپرس کدنویسی ضعیفی داشته باشد و استانداردهای کدنویسی وردپرس را رعایت نکرده باشند، به احتمال سرعت وب سایت شما را کاهش دهند.

برای بررسی این مشکل به Pingdom یا هر سرویس بررسی سرعت سایت دیگری بروید. قبل از فعال سازی افزونه، سرعت صفحه وب سایت خود را تست کنید. اسکرین شات بگیرید یا نتایج را یادداشت کنید.

پس از آن به وب سایت وردپرس خود بازگردید و افزونه را فعال کنید. حالا دوباره سرعت وب سایت خود را تست کنید.

اگر افزونه زمان قابل توجهی به سرعت سایت شما اضافه می کند، باید افزونه بهتری پیدا کنید.

به عنوان مثال، تصویر زیر را ببینید. یک افزونه به زمان بارگزاری سایت  0.8 ثانیه  اضافه کرده است.  سرعت لود سایت، به میزان قابل توجهی  کندتر شده است.

ScreenShots for a Plugin Didegah 02

بازخورد انجمن وردپرس و نویسندگان افزونه

وردپرس یک نرم افزار رایگان است و فهرست پلاگین وردپرس نیز همینطور است. نویسندگان افزونه ها زمان، سخت کوشی و خلاقیت خود را برای نوشتن آن افزونه ها صرف می کنند. شما می توانید به روش های مختلفی به آنها کمک کنید و در اینجا لیستی از کارهایی که می توانید انجام دهید وجود دارد:

  • اهدا: اگر یک افزونه را مفید می‌دانید و نویسنده افزونه URL را در صفحه افزونه اهدا کرده است، لطفاً مقداری پول اهدا کنید. این قیمت افزونه نیست، نشانه قدردانی است.
  • به پلاگین امتیاز دهید: همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بسیاری از کاربران تمایل زیادی به امتیاز دادن به افزونه ای که خوب کار می کند ندارند. خواهشمندم شما اینکار را نکنید و اگر از افزونه ایی رضایت داشتید به آن افزونه امتیاز دهید. وقتی پلاگینی را پیدا کردید که دوست دارید، امتیاز و نظر خود را بگذارید. چند خط به اندازه کافی خوب است تا مردم از تجربه شما با این افزونه مطلع شوند.
  • Mention  افزونه را در وبلاگ، توییتر یا فیسبوک خود ذکر کنید.

وقتی یک افزونه کار نمی کند چه باید کرد

اگر یک پلاگین خطا می دهد یا کار نمی کند، اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که بفهمید آیا با افزونه یا ابزار دیگری تداخل دارد یا خیر. حتی ممکن است بهترین افزونه هم گاهی کار نکند. برای اینکه مشکل را پیدا کنید، تمام افزونه های دیگر را غیرفعال کنید و قالب پیش فرض وردپرس را فعال کنید. دوباره افزونه را تست کنید. اگر باز هم کار نمی کند، ممکن است بخواهید یک تیکت پشتیبانی برای سازنده افزونه باز کنید.

به صفحه افزونه در مخزن افزونه وردپرس مراجعه کرده و روی تب Support کلیک کنید.  پایین بروید تا فرم پشتیبانی را پیدا کنید و آن را پر کنید.

به یاد داشته باشید که افزونه‌های وردپرس متن باز هستند، به این معنی که هیچ ضمانتی ندارند و نویسندگان افزونه ملزم به پاسخگویی به سؤالات شما نیستند. با این حال، اکثر نویسندگان افزونه به کد خود اهمیت می دهند و تمام تلاش خود را می کنند تا هر زمان که بتوانند به سوالات پشتیبانی پاسخ دهند. راهنمای ما را در مورد نحوه درخواست صحیح پشتیبانی وردپرس و دریافت آن بررسی کنید.

امیدواریم این راهنما به شما در انتخاب بهترین افزونه وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب تخصصی ما از افزونه های ضروری وردپرس برای هر وب سایت را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در صفحات اجتماعی خود برای دوستانتان به اشتراک بذارید. و به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک پیدا کنید و با ما همراه شوید.

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *