تعداد افزونه ها – چند تا پلاگین در وردپرس باید نصب کنیم؟ آموزش کامل

درباره نصب افزونه های وردپرسی در سایت خود چه می دانید؟

تعداد افزونه ها – بیشتر خوانندگان و کاربران سایت دیده گاه، از ما می پرسند که چه تعداد افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنند؟

سوال واقعی که همه کاربران دارند و می خواهند بدانند این است که تعداد افزونه هایی که در سایت خود نصب کرده اند، زیاد است؟ و اینکه با این این تعداد نصب شده مشکلی برای آنها به وجود نمی آید؟

از آنجایی که باورهای  نادرست زیادی در مورد افزونه‌های وردپرس وجود دارد، و اینکه چگونه می‌توانند بر سرعت، عملکرد و امنیت وب‌سایت تأثیر بگذارند، می‌خواهیم این موضوع را با جزئیات برای کاربرانی که به تازگی می خواهند طراحی سایت را شروع کنند توضیح دهیم.

در این مقاله توضیح خواهم داد که چه تعداد افزونه وردپرس باید در سایت شما نصب شود.

ما همچنین در مورد اینکه چگونه افزونه ها می توانند به وب سایت شما کمک کنند یا اینکه نمی توانند در وب سایت شما و طراحی شما تأثیر بگذارند صحبت خواهیم کرد.

هدف ما این است که به شما کمک کنیم یاد بگیرید چگونه وب سایت خود را با ترکیبی عالی از افزونه های وردپرس راه اندازی کنید.

 

افزونه های وردپرس و نحوه کار آنها

پیش از اینکه عمیق تر وارد موضوع افزونه ها و تعداد آنها شویم، اجازه دهید کمی در مورد افزونه های وردپرس و نحوه کار آنها صحبت کنیم.

افزونه های وردپرس برنامه های کاربردی برای وب سایت شما هستند. آنها به شما کمک می کنند ویژگی ها و عملکردهای جدید وب سایت مانند ایجاد فروشگاه آنلاین، افزودن فرم های تماس و موارد دیگر را اضافه کنید.

مانند خود وردپرس، پلاگین ها نیز به زبان برنامه نویسی PHP نوشته می شوند. کد PHP روی سرور میزبان وب سایت شما اجرا می شود و از منابع آن استفاده می کند.

به همین دلیل است که شما باید یک شرکت میزبانی و هاست وردپرس خوب را انتخاب کنید که  قدرتمند بوده و ابزارها و منابع  لازم را برای مدیریت و اجرای کارآمد وب سایت وردپرسی در اختیار شما قرار دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای دقیق ما در مورد اینکه افزونه های وردپرس چگونه کار می کنند را ببینید. اگر می‌خواهید عمیق‌تر شوید، نگاهی به نحوه عملکرد وردپرس در پشت صحنه (اینفوگرافیک) بیندازید.

از زمان وردپرس 1.2 (زمانی که پشتیبانی از افزونه های وردپرس اضافه شد)، افزونه ها نعمتی برای کاربران بوده اند. وردپرس بدون پلاگین مانند یک فروشگاه اسباب بازی بدون اسباب بازی است. که این موضوع برای کاربران جالب نبود.

چرا افزونه ها برای وب سایت های وردپرس ضروری هستند؟

اگرچه هسته وردپرس یک چارچوب قوی برای انتشار محتوا فراهم می کند، اما این افزونه ها هستند که وردپرس را به طور گسترده تبدیل به محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان کرده اند.

تعداد کل پلاگین های وردپرس موجود در طول سال ها افزایش یافته است. در زمان نگارش این مقاله، بیش از شصت هزار افزونه رایگان وردپرس در فهرست پلاگین های رسمی (مخزن وردپرس) موجود است.

به غیر از این افزونه های رایگان، هزاران افزونه وردپرس ممتاز نیز توسط شرکت ها و توسعه دهندگان دیگر فروخته می شود که بسیار کاربردی و مفید هستند.

افزونه ها می توانند به شما در بهبود سئو، افزایش امنیت، مدیریت کاربران و موارد دیگر کمک کنند. رشد کسب و کار بدون استفاده از افزونه های وردپرس در وب سایت بسیار دشوار خواهد بود.

چگونه پلاگین های وردپرس شهرت بدی پیدا کردند؟

blankهدف پلاگین ها افزودن امکانات و قابلیت ها به وردپرس برای انجام تقریباً هر کاری است که می توانید تصور کنید. با این حال، اکنون شاهد یک حس ترس یا محدودیت نسبت به افزونه ها از سوی بسیاری از کاربران مبتدی هستیم.

مردم نگران عملکرد، امنیت، قابلیت اطمینان و غیره هستند. این عمدتاً به این دلیل است که طراحان، توسعه‌دهندگان و تکنسین‌های پشتیبانی میزبانی وب هنگام عیب‌یابی وب‌سایت‌های مشتری با ناامیدی صحبت می کنند و گهگاه به آنها می گویند که “افزونه های کمی دارید” یا “این افزونه ها هستند که سرعت سایت شما را کاهش می دهند”.

و این نگاه باعث ترس و نگرانی کاربران شده است ولی واقعیت امر این است که شما می توانید به تعداد لازم تاکید می کنم تعداد لازم افزونه های ضروری و مورد نیاز خود را البته با مشورت یک کارشناس روی وب سایت خود نصب کند و از آنها بهره ببرید.

مشکل آنجایی شروع می شود که کاربران مبتدی در نصب افزونه های رایگان زیاده روی می کنند.

این اظهار نظرها و دیدگاه ها در رسانه های اجتماعی، ملاقات های حضوری و کنفرانس ها طنین انداز و بسیار تکرار شده است. بزرگترین مشکل این اظهارات، ابهام آنهاست.

چه افزونه ایی کم دارم؟  چند تا افزونه زیادی نصب کردم؟

blankما معتقدیم مشکل کمیت و تعداد پلاگین ها نیست، بلکه مشکل کیفیت آنها است.

شما می توانید ده ها افزونه خوب وردپرس را بدون هیچ مشکلی در وب سایت خود نصب و اجرا کنید، اما افزودن یک افزونه با کدنویسی ضعیف می تواند سرعت وب سایت شما را کند کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد و شما برای عیب یابی کمک می خواهید، تکنسین پشتیبانی شرکت میزبان شما یا طراح و کارشناس، تعداد افزونه ها را مقصر می دانند.

این منطقی است زیرا عیب یابی یک وب سایت با 5 افزونه بسیار ساده تر از عیب یابی یک وب سایت با 30 افزونه است. تعداد افزونه ها کار آنها را سخت تر می کند.

برای شما طراحان و کارشناسان سایت هم بسیار مهم است که چنین توصیه هایی را که ناشی از ناامیدی است با کمی احتیاط انجام دهید.

شما باید مؤدبانه از آنها بخواهید شناسایی کنند که کدام افزونه خاص باعث این مشکل شده است زیرا راحت ترین کار سرزنش کردن است که آن هم ناشی از تنبلی است.

برای درک این موضوع، این را به شما بگویم که وب سایت آموزشی دیده گاه هم اکنون دارای بیش از 30 افزونه فعال است و بسیار سریع بارگیری می شود.

اگر یک افزونه بد اضافه کرده ایم  که سرعت وب‌سایت را کند می‌کند، فقط باید آن یک افزونه بد را غیرفعال کنیم (نه همه 30 افزونه).

با این گفته، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه افزونه ها می توانند بر جنبه های مختلف وب سایت شما تأثیر بگذارند.

خواندن این نوشته  پنهان و آشکار ساختن نوار ریبون در Microsoft word 2016

چگونه پلاگین های وردپرس بر سرعت و عملکرد وب سایت تأثیر می گذارد

blankانواع مختلفی از پلاگین های وردپرس وجود دارد و هر کدام به طور متفاوتی بر عملکرد وب سایت شما تأثیر می گذارند.

پلاگین هایی وجود دارند که عمدتاً روی  ظاهر سایت(front-end) تأثیر می گذارند. به عنوان مثال، پلاگین های صفحه ساز، فرم های تماس، گالری ها، اسلایدرها و غیره.

افزونه هایی هم وجود دارند که عمدتاً برای انجام وظایف در قسمت (back-end) یا بخش مدیریت ساخته شده اند. به عنوان مثال، پلاگین های نسخه پشتیبان گیر وردپرس، ویرایشگر ها و صفحه سازها، فرآیندهای مختلف مدیریتی و غیره.

همچنین افزونه هایی وجود دارند که در همه جا از جمله قسمت مدیریت(back-end) و قسمت رابط کاربری(front-end) اجرا می شوند. به عنوان مثال، افزونه های SEO، افزونه های فایروال وردپرس و موارد دیگر.

Plugins

تأثیر یک افزونه وردپرس بر سرعت و عملکرد وب سایت بستگی به مکان بارگیری آن افزونه دارد.

به عنوان مثال، پلاگین هایی که فقط زمانی بارگذاری می شوند که شما در حال انجام وظایف خاصی در قسمت مدیریت وردپرس هستید، معمولاً بر عملکرد وب سایت شما تأثیر نمی گذارد.

از سوی دیگر، افزونه هایی که در قسمت رابط کاربری و نمای سایت بارگذاری می شوند، احتمالاً ردپای عملکرد بیشتری دارند.

همچنین افزونه هایی که فرآیندهای مدیریتی روتین و معمولی دارند مانند چک کردن لینک ها، نظارت بر 404 و غیره را انجام می دهند نیز می توانند عملکرد کلی وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

اکثر افزونه های خوب وردپرس فقط زمانی فایل های اضافی را بارگزاری می کنند که به آنها نیاز دارند و تماس های پایگاه داده را به حداقل می رساند. با این حال، گاهی اوقات هم اینکار اجتناب ناپذیر است.

خوشبختانه، برای بیشتر موارد بهینه‌سازی‌هایی انجام شده است که مشکل به وجود نیاید. بیایید نگاهی به یک راه حل کوتاه مدت و بلند مدت برای این مشکلات بیندازیم.

قبل از انجام این کار، ابتدا مطمئن شوید که کش در سایت وردپرس خود را فعال کرده اید. بدون کش کردن، وب سایت شما همیشه کند خواهد بود. برای اینکار هم افزونه هایی خوبی موجود است که سرعت سایت شما بهبود می بخشد. در این زمینه می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

حالا بیایید به بهینه سازی های دیگر برویم.

رفع مشکل HTTP Requests اضافی

blankپلاگین ها باید درخواست های HTTP اضافی (مانند فایل JS و CSS) را اضافه کنند تا خارج از بارگزاری مجدد کار کنند. به عنوان مثال، وقتی یک افزونه فرم تماس را نصب می‌کنید، می‌خواهید که خوب کار کند و خوب به نظر برسد.

مردم از درخواست های HTTP اضافی شکایت می کنند، در حالی که نادیده می گیرند که گاهی اوقات آنها ضروری هستند. در این تصویر یک فرم بدون استایل و فرمت  را می بینید.

blank

که بیشتر کاربران آن را دوست ندارند، برخی حتی فکر می کنند که خراب است. خوب، اگر فرم تماس، درخواست‌های HTTP اضافی را برای بارگیری فایل‌های CSS و JS اضافه نکند، دقیقاً همین اتفاق می‌افتد.

به طور خلاصه، سبک ها و اسکریپت های اضافی برای عملکرد صحیح افزونه مورد نیاز است.

سه راه برای بهینه سازی مشکل HTTP اضافی وجود دارد. همه آنها به دانش برنامه نویسی و دانش وردپرس نیاز دارند، اما یکی از روش ها قطعا ساده تر از بقیه است.

blankاولین روش لغو ثبت استایل ها و اسکریپت های اضافی است که توسط افزونه بارگذاری می شوند. پس از آن می توانید سبک های افزونه را در فایل style.css تم خود ترکیب کنید و اسکریپت های افزونه را در فایل جاوا اسکریپت اصلی تم خود ترکیب کنید.

روش دوم بارگذاری مشروط سبک‌ها/اسکریپت‌های افزونه در صفحاتی است که به آنها نیاز است.

در مورد افرادی که کدنویسی بلد نیستند، می توانید از یک افزونه کش ممتاز مانند WP Rocket استفاده کنید که به شما امکان می دهد فایل ها را با یک کلیک کوچک و ترکیب کنید. این راه حل برای اکثر موارد کار می کند، اما در برخی موارد می تواند باعث درگیری با افزونه های خاص شود.

HTTP Requests

با این گفته، باید درک کنید که چه تعداد درخواست HTTP اضافی آنقدر که فکر می کنید مهم نیستند. ما در اینجا در مورد میلی ثانیه صحبت می کنیم. با این حال، اگر افزونه‌های زیادی دارید که درخواست‌های HTTP اضافی را افزایش می‌دهند، این بهینه‌سازی به شما این امکان را می‌دهد که چند ثانیه زمان بارگذاری خود را کاهش دهید.

یک طراح سایت وردپرس که قدرت کدنویسی خوبی دارد به سادگی توسط صاحبان کسب و کار استخدام می شوند تا سرعت وب سایت آنان را افزایش دهند. (این یک سرمایه گذاری ارزشمند است)

تا اینجا درخواست‌های HTTP را پوشش داده و به شما معرفی کردیم، حال بیایید نگاهی به پرس‌و‌جوهای  اضافی دیتابیس بیاندازیم. (DB queries)

رفع پرس و جوهای پایگاه داده اضافی و فرآیندهای پس زمینه

blankبرخی از افزونه ها ممکن است برای سرور پایگاه داده شما بار اضافی داشته باشند.

البته خود وردپرس در کَش کردن پرس و جوها کار بسیار خوبی انجام می دهد و اکثر افزونه های خوب کدگذاری شده مشکل مهمی ایجاد نمی کنند.

با این حال، اگر یک وب سایت با ترافیک بالا دارید، استفاده از افزونه های مبتنی بر پایگاه داده می تواند مشکل ساز شود، به خصوص اگر منابع سرور مناسبی نداشته باشید و بانک اطلاعاتی سرور شما قدرتمند نباشد.

به عنوان مثال اگر شما یک وب سایت عضویت یا یک فروشگاه آنلاین با ووکامرس دارید، در این صورت درخواست های ذخیره نشده زیادی را ارائه می دهید. در این حالت تنها گزینه واقعی استفاده از یک راه حل میزبانی مدیریت شده وردپرس یا حتی یک راه حل تخصصی میزبانی ووکامرس است.

query

امروزه افزونه هایی وجود دارند که منابع بسیار زیادی را اشغال می کنند و باید به هر قیمتی از آنها دوری کنید.

به عنوان مثال، افزونه هایی وجود دارند که عملکردهای تجزیه و تحلیل مختلفی را در وردپرس اضافه می کنند، مانند برخی از افزونه های انتخاب ایمیل، افزونه آمار وب سایت، افزونه ردیابی بازدید از پست و غیره. این افزونه ها در هر بارگذاری صفحه به طور ناکارآمد در پایگاه داده رکورد می نویسند که می تواند به طور قابل توجهی سرعت سایت اینترنتی شما را کاهش دهد.

خواندن این نوشته  تفاوت نوشته و برگه در وردپرس - توضیح کامل

شما اگر می خواهید آمار وبسایت خود را داشته باشید و آنالیز خوبی از بازدیدهای صفحه های مختلف وبسایت خود داشته باشید می توانید اینکار را با گوگل آنالیز انجام دهید.

یا می‌توانید با استفاده از افزونه‌های خوب مدیریت ایمیل و با استفاده از فرم‌های ثبت‌نام از سرویس‌های بازاریابی ایمیلی مورد علاقه خود، بهره ببرید.

همچنین پلاگین هایی وجود دارند که خطاهای 404 را بررسی می کنند و لینک های شکسته را ردیابی می کنند که می تواند بار سنگینی را به منابع سرور اضافه کند. به جای استفاده از آن افزونه ها، باید از سرویس های ابری شخص دیگر مانند Ahrefs یا SEMRush استفاده کنید که به طور خودکار لینک های شکسته را ردیابی می کند و پیشنهادهای بسیاری SEO  و مفید را نیز ارائه می دهد.

اگر یک راه حل برتر نمی خواهید، می توانید از یک ابزار رایگان مانند Broken Link Check استفاده کنید که به شما امکان می دهد 300 صفحه را در یک زمان برای لینک های شکسته بررسی کنید.

لینک شکسته یا Broken Link آدرس های اشتباهی سایت شما است که در یک مقاله جدا به آن پرداخته ایم. خواهشمند است آن مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

چگونه پلاگین های وردپرس بر امنیت تاثیر می گذارند

blankامنیت یکی دیگر از نگرانی های اصلی در هنگام نصب افزونه های وردپرس است. بسیاری از کاربران نگران این هستند که داشتن افزونه های بیشتر می تواند سایت آنها را آسیب پذیرتر کند و امنیت انها را به خطر بیاندازد.

درست است که یک افزونه وردپرس با کد ضعیف می تواند توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گیرد و سایت شما را آسیب پذیر کند. اما این مشکل و حفره امنیتی، تقریباً برای هر نرم افزاری که وجود دارد نیز صادق است.

با این حال، این نکته هم مهم است که بهترین بخش در مورد نرم افزارهای متن باز این است که افراد زیادی از آنها استفاده می کنند، که باعث می شود آسیب پذیری و حفره امنیتی سریعتر کشف و رفع شود.

با استفاده از افزونه امنیتی وردپرس می توانید وب سایت خود را ایمن نگه دارید. آنها هزاران وب سایت را اسکن می کنند و به شما کمک می کنند تا بیشتر مشکلات امنیتی که با یک افزونه آسیب پذیر بوجود می آید را پیدا کنید و مشکل را رفع کنید.

شما همچنین می توانید با بهبود امنیت کلی وردپرس خود از وب سایت خود محافظت کنید. شما این امکان را دارید که قبل از اینکه هر آسیب پذیری توسط هکرها بوجود بیاید ، لایه های امنیتی را به سایت خود اضافه کنید.

افزونه های وردپرس و قابلیت اطمینان

blankبرخی از افراد نگران این هستند که آیا می شود به  یک افزونه اطمینان کرد. اگر سازنده افزونه آن را متوقف کرده باشد چه؟ اگر به روز رسانی نشود یا کند و دیر به دیر باشد چه؟

زیبایی دنیای وردپرس متن باز این است که همیشه جایگزین هایی وجود دارد.

اگر از یک افزونه محبوب استفاده می کنید، به احتمال زیاد سازنده آن را متوقف نمی کند. اگر هم اینطور باشد، احتمالاً سازنده دیگری حق آن را خریداری کرده و توسعه را ادامه خواهد داد. این قدرت متن باز است. وردپرس نیز همینگونه به وجود آمد (پلتفرم قبلی b2/cafelog نام داشت).

تا زمانی که افزونه هایی با سابقه خوب و نویسندگان معتبر انتخاب کنید، مشکلی برای سایت شما بوجود نمی آید.

 

چه تعداد افزونه وردپرس را باید نصب کنید؟

نصب چه تعدادی افزونه وردپرس زیاد است؟

blankبرای راه اندازی وب سایت و رشد کسب و کار خود باید هر تعداد افزونه وردپرس که نیاز دارید را نصب کنید. به طور متوسط، داشتن حداقل 20 تا 30 افزونه برای یک وب سایت تجاری بسیار رایج است.

اگر از وردپرس با پتانسیل کامل استفاده می کنید و ویژگی های پیشرفته زیادی دارید، این تعداد به راحتی به 50+ می رسد. برای مثال، پیشتر هم گفتم که در سایت آموزشی دیده گاه و فروشگاه سایت در هر کدام بیش از 30 افزونه نصب است.

تعدادی که گفتم نشان می دهند، این تعداد افزونه ها نیستند که سرعت وب سایت شما را کاهش می دهند بلکه کیفیت پایین برخی افزونه ها موجب کاهش سرعت سایت می شود. تا زمانی که از افزونه های با کیفیتی که از استانداردهای کدنویسی وردپرس پیروی می کنند استفاده کنید، حتی با تعداد بالای افزونه هم برای سایت شما مشکلی پیش نخواهد آمد.

چگونه بهترین افزونه های وردپرس را انتخاب کنیم؟

یکی از سوالات متداول کاربران ما این است که “چگونه بهترین افزونه ها را برای وب سایت خود انتخاب کنم؟”

اگر به دنبال یک افزونه رایگان هستید، آن را فقط از فهرست مخزن پلاگین WordPress.org دانلود کنید. مخزن افزونه رسمی وردپرس، انتخاب افزونه های خوب را آسان تر می کند.

blank

نکته دیگری که می تواند به شما کمک کند، رتبه بندی یک افزونه و نظرات ارائه شده توسط سایر کاربران وردپرس است که در مخزن وردپرس می تواندی آن را مشاهده کنید. همچنین می توانید ببینید آخرین بار چه زمانی افزونه به روز شده است و چند وب سایت آن را نصب کرده اند.

از طرف دیگر، اگر به دنبال یک افزونه ممتاز هستید، مطمئن شوید که آنها از یک شرکت سازنده یا توسعه دهنده وردپرس معتبر هستند. اگر مطمئن نیستید، نظرات مشتریان آن افزونه را درباره سازنده و خود افزونه مطالعه کنید.

برای جزئیات بیشتر، راهنمای کامل ما در مورد نحوه انتخاب بهترین افزونه های وردپرس را ببینید.

اگر تازه شروع به کار کرده اید،  مقاله افزونه های ضروری وردپرس که هر وب سایتی باید داشته باشد، را مطالعه بفرمایید.

امیدواریم این مقاله به سوالات شما در مورد تعداد افزونه های وردپرس که باید نصب کنید پاسخ داده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله ما را در مورد رفع رایج ترین افسانه های وردپرس ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در صفحات اجتماعی خود برای دوستانتان به اشتراک بذارید. و به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک پیدا کنید و با ما همراه شوید.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید

نوشتهٔ پیشین
افزونه وردپرس چیست؟ توضیح کامل و جامع
نوشتهٔ بعدی
چگونه بهترین افزونه وردپرس را انتخاب کنیم-آموزش کامل

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست