تفاوت نوشته و برگه در وردپرس – توضیح کامل

تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس چیست؟

 بیشتر مبتدیان وردپرس درباره تفاوت نوشته و برگه وردپرس دچار سر در گمی می شوند. به طور پیش فرض، وردپرس دارای دو نوع محتوا است: پست ها و برگه ها.

به عنوان یک تازه کار، احتمالاً از خود می پرسید که تفاوت نوشته و برگه چیست؟ این دو پست تایپ در داشبورد وردپرس و همچنین در وب سایت مشابه به نظر می رسند.

کاربران از ما می پرسند: چرا به هر دو نیاز دارم؟ چه زمانی باید از نوشته ها استفاده کنم؟ چه زمانی باید از برگه ها استفاده کنم؟

در این مقاله تفاوت نوشته ها با برگه ها در وردپرس را توضیح می دهیم.

آموزش وردپرس
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

 

نوشته ها در وردپرس چیست؟

نوشته ها محتوای وبلاگ هستند که به ترتیب زمانی معکوس فهرست شده اند (جدیدترین مطالب در بالا). شما می توانید نوشته ها را به صورت لیست شده در صفحه وبلاگ خود ببینید.

اگر از وردپرس به عنوان وبلاگ استفاده می کنید، در نهایت برای بیشتر محتوای وب سایت از نوشته ها استفاده خواهید کرد.

می‌توانید نوشته های وردپرس خود را از منوی «نوشته ها» در داشبورد خود اضافه و ویرایش کنید.

در زیر تصویر و نمای ظاهری صفحه افزودن نوشته جدید را می بینید.

آموزش وردپرس
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

 

به دلیل ترتیب زمانی معکوس آنها، نوشته های شما همیشه به روز هستند (جدید ترین نوشته را اول می بینید). نوشته های قدیمی بر اساس ماه و سال بایگانی می شوند.

همانطور که نوشته ها قدیمی تر می شوند، کاربر باید برای یافتن آنها به عمق سایت برود. شما این امکان را دارید که پست های خود را بر اساس دسته ها و برچسب ها سازماندهی کنید.

نوشته های وردپرس
آموزش وردپرس
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

 

 

از آنجایی که نوشته های وردپرس با در نظر گرفتن زمان و تاریخ منتشر می‌شوند، از طریق فیدهای RSS منتشر می‌شوند. اینکار به خوانندگان و کاربرهای شما اجازه می دهد تا از آخرین به روز رسانی پست از طریق فیدهای RSS مطلع شوند.

بلاگرها می توانند از فیدهای RSS برای ارائه پخش ایمیل از طریق خدماتی مانند Constant Contact(تماس مداوم)، Aweber (اوبر) یا MailChimp استفاده کنند. می توانید یک خبرنامه روزانه و هفتگی برای مشترکین و مخاطبان خود ایجاد کنید.

ماهیت نوشته ها به گونه ایی است که آنها را فوق العاده اجتماعی می کند. می‌توانید یکی از افزونه‌های اشتراک‌گذاری اجتماعی را نصب کنید تا به کاربران خود اجازه دهید نوشته های شما را در شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، لینکدین، پینترست و غیره به اشتراک بگذارند.

نوشته ها  کاربران را به گفتگو تشویق می کنند. آنها یک ویژگی دیدگاه و comment داخلی دارند که به کاربران این امکان را  می دهد در مورد یک نوشته نظر دهند. به‌طور پیش‌فرض، نظرات، فعال هستند.

 

 

 

 

 

 

در صورت تمایل می‌توانید به تنظیمات » دیدگاه بروید تا نظرات نوشته های قدیمی‌تر را غیرفعال کنید.

نوشته های وردپرس معمولاً دارای نام نویسنده و تاریخ انتشار/به‌روزرسانی هستند.

بهترین نمونه از یک نوشته وردپرس ممکن است همین مقاله ای باشد که اکنون در حال خواندن آن هستید. اگر به بالای صفحه بروید، می‌توانید دسته بندی نوشته را در بالای عنوان مقاله ببینید. در پایین هم، آخرین تاریخ به روز رسانی، نام نویسنده و دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی وجود دارد.

 

آموزش وردپرس
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

 

بعد از محتوای اصلی نوشته، قسمت نظرات قرار دارد. شما معمولا نمی توانید اینها را در یک صفحه پیدا کنید.

اکنون که می دانید نوشته ها چیست، بیایید نگاهی به برگه ها و تفاوت آنها بیندازیم.

صفحات در وردپرس چیست؟

برگه ها محتوایی از نوع “یکباره” و ثابت هستند مانند صفحه درباره شما، صفحه تماس و غیره. در حالی که پایگاه داده وردپرس تاریخ انتشار صفحه را ذخیره می کند، صفحات موجودیت های بی زمان هستند.

برای مثال، قرار نیست صفحه درباره شما منقضی شود. بی شک می‌توانید برگردید و دوباره آن را به‌روزرسانی‌ها کنید. چون زمان و تاریخ مربوط به صفحات نیست، همینطوربرگه ها به طور پیش‌فرض در فیدهای RSS شما گنجانده نشده‌اند.

می‌توانید از منوی «برگه ها» در داشبورد خود، برگه را در وردپرس اضافه و ویرایش کنید. صفحه افزودن برگه جدید مانند تصویر زیر است:

آموزش وردپرس
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

 

برگه ها در بیشتر موارد جزو شبکه های اجتماعی نیستند، بنابراین دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را ندارند. به عنوان مثال، به احتمال زیادشما نمی خواهید دیگران صفحه خط مشی رازداری شما را توییت کنند.

به همین ترتیب، در برگه ها نیز دیدگاه وجود ندارد. شما نمی خواهید کاربران در صفحه تماس یا صفحه سلب مسئولیت قانونی شما نظر بدهند. گزینه ای برای فعال کردن نظرات وجود دارد، اما به طور پیش فرض برای برگه های وردپرس شما غیرفعال است.

تفاوت برگه و نوشته وردپرس

برخلاف نوشته ها، برگه ها ذاتاً سلسله مراتبی هستند. به عنوان مثال، می توانید صفحات فرعی یا صفحات فرزند را در یک صفحه داشته باشید. هنگام ویرایش یک برگه، می توانید به راحتی با انتخاب یک برگه والد از ویژگی های برگه، یک برگه را به برگه فرعی تبدیل کنید.

وردپرس به طور پیش‌فرض دارای ویژگی است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از پوسته خود، قالب‌های برگه سفارشی ایجاد کنید. اینکار به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در صورت لزوم ظاهر هر صفحه را سفارشی کنند.

در بیشتر پوسته ها، نوشته و برگه یکسان به نظر می رسند. اما زمانی که از برگه خود برای ایجاد یک صفحه فرود یا یک صفحه گالری استفاده می کنید، ویژگی قالب های صفحه سفارشی بسیار مفید است.

برگه ها همچنین دارای این ویژگی قدیمی به نام “Order” هستند که به شما امکان می دهد ترتیب صفحات را با اختصاص یک مقدار عدد به آن سفارشی کنید. با این حال، این ویژگی توسط افزونه هایی مانند Simple Page Ordering گسترش یافته است که به شما امکان می دهد ترتیب صفحات را با ویژگی کشیدن و رها کردن سفارشی کنید.

  از فروشگاه ما دیدن کنید

برگه وردپرس در مقابل پست ها (تفاوت های کلیدی)

به طور خلاصه، تفاوت های کلیدی بین نوشته ها و برگه ها در وردپرس در زیر آمده است.

  • نوشته ها به تاریخ هستند ولی در برگه ها زمان مهم نیست.
  • پست ها اجتماعی هستند، برگه ها نیستند.
  • نوشته ها با استفاده از دسته ها و برچسب ها سلسله مراتبی هستند ولی برگه ها می توانند به عنوان برگه های فرزند و والدین سازماندهی شوند.
  • پست ها در فید RSS می آیند ولی برگه ها خیر.
  • نوشته ها دارای نویسنده هستند و تاریخ انتشار ولی برگه ها خیر

شاید مقاله تفاوت دو پلتفرم وردپرس برای شما جالب باشد. همینطور تفاوت بین دسته ها و برچسب ها در وردپرس.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در صفحات اجتماعی خود برای دوستانتان به اشتراک بذارید. و به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک پیدا کنید و با ما همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *