9 باور اشتباه درباره وردپرس که از بین رفته است – توضیح کامل

درباره وردپرس و افسانه ایی که درباره آن وجود دارد چه می دانید؟

Myths Debunked Didegah 001

درباره وردپرس چه می دانیم؟

با وجود اینکه وردپرس محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان است، اطلاعات و باورهای نادرست زیادی در مورد وردپرس در اینترنت وجود دارد. برخی از این افسانه ها و باورهای غلط رایج وردپرس در نهایت باعث سردرگمی کاربران می شود و آنها را به سمت انتخاب پلت فرم اشتباه سوق می دهد. در این مقاله، قصد دارم  باورهای برتر و البته اشتباه وردپرس را با توضیحات مفصل از ذهن شما پاکسازی کنم، بنابراین شما می توانید بهترین پلت فرم وب سایت را برای نیازهای خود انتخاب کنید (خواه وردپرس باشد یا نباشد).

توجه: وقتی می گوییم وردپرس، در مورد WordPress.org خود میزبان صحبت می کنیم، نباید با WordPress.com اشتباه گرفته شود. آنها دو پلت فرم متفاوت هستند، راهنمای ما در مورد تفاوت WordPress.org در مقابل WordPress.com را ببینید.

اکنون باورهای اشتباه درباره وردپرس را با هم مرور می کنیم:

باور اشتباه اول: وردپرس فقط یک ابزار وبلاگ نویسی است

Blog Tool Didegah

یکی از ماندگارترین افسانه ها درباره وردپرس این است که وردپرس را فقط با یک نرم افزار وبلاگ نویسی اشتباه می گیریم.

اینگونه نیست.

وردپرس یک وب سایت ساز قدرتمند است که می توان از آن برای ساخت تقریباً هر نوع وب سایتی که قابل تصور باشد استفاده کرد. بیش از 31 درصد از تمام وب سایت های موجود در اینترنت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده است و تعداد زیادی از این وب سایت ها فقط وبلاگ نیستند.

وردپرس برای سایت های شرکتی، ساخت فروشگاه آنلاین / سایت تجارت الکترونیک، مجلات آنلاین و موارد دیگر استفاده می شود. توسط دولت ها، دانشگاه ها و بسیاری از شرکت های مختلف استفاده می شود.

افزونه محبوب تجارت الکترونیک وردپرس، WooCommerce، در واقع بزرگترین پلت فرم تجارت الکترونیک در جهان است (بزرگتر از Shopify، Magento و دیگران)

آیا می خواهید با استفاده از وردپرس یک وب سایت غیر وبلاگی راه اندازی کنید؟ من در اینجا برای شما عزیزان و کاربران چند نکته و راهنما  دارم که ممکن است برای شما مفید باشد.

اگر اینها کافی نیستند برای شما لیستی از انواع مختلف وبسایت هایی که می توانید با وردپرس ایجاد کنیم را آماده کردم. مشاهده فهرست

باور اشتباه دوم: وردپرس امن نیست

Secure Didegahباور اشتباه و افسانه رایج دیگری که اغلب می شنویم این است که وردپرس نسبت به سایر نرم افزارهای اختصاصی امنیت کمتری دارد.

این باور هم درباره وردپرس اشتباه است.

وردپرس بسیار امن است و این یکی از دلایل محبوبیت آن است. وردپرس یک نرم افزار متن باز است که به این معنی است که کد منبع آن به صورت آنلاین برای مطالعه و یافتن حفره های امنیتی برای همه در دسترس است.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس بسیار انعطاف پذیر است و امنیت آن را می توان با انجام چند مرحله بیشتر تقویت کرد.

بدافزارها و حملات brute force در وب رایج هستند و فقط به وردپرس محدود نمی شوند. به همین دلیل است که سرویس های امنیتی تخصصی مانند Sucuri وجود دارند که خدمات نظارتی و فایروال وب سایت را برای محافظت در برابر تهدیدات رایج وب ارائه می دهند.

شما می توانید با انجام اقدامات ساده مانند استفاده از رمزهای عبور قوی و با پیروی از برخی از بهترین شیوه های امنیتی، سایت وردپرس خود را ایمن تر کنید.

ما یک راهنمای گام به گام امنیت وردپرس را آماده کرده ایم که به شما کمک می کند وب سایت خود را مانند یک حرفه ای ایمن کنید.

سوم: وردپرس از تجارت الکترونیک پشتیبانی نمی کند

eCommerce Didegahیکی دیگر از افسانه ها و باورهای رایج درباره وردپرس این است که از تجارت الکترونیک پشتیبانی نمی کند. به طور پیش فرض، وردپرس دارای ویژگی سبد خرید نیست.

با این حال، تعداد زیادی افزونه وردپرس وجود دارد که قابلیت تجارت الکترونیک را به وردپرس اضافه می کند. محبوب ترین آنها WooCommerce است که بیش از 42٪ وب سایت های تجارت الکترونیک را در جهان پوشش می دهد.

چه بخواهید کالاهای فیزیکی بفروشید و چه دانلودهای دیجیتالی، می توانید این کار را به راحتی با یکی از افزونه های تجارت الکترونیک وردپرس انجام دهید.

ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه راه اندازی فروشگاه آنلاین با وردپرس داریم.

از فروشگاه آنلاین سایت ما هم دیدن بفرمائید.

چهارم: آینده وردپرس نامشخص است

Future Didegahوردپرس یک نرم افزار رایگان و متن باز است. بسیاری از افرادی که نمی دانند نرم افزار متن باز چگونه کار می کند، به این افسانه و باور اعتقاد دارند که آینده وردپرس روشن نیست و ممکن است ناگهان ناپدید شود.

وردپرس توسط یک شخص خاص توسعه داده نمی شود، بلکه جامعه ای از توسعه دهندگان پرشور و حرفه ای از وردپرس حمایت می کنند و آن را توسعه می دهند. این یک علامت تجاری محافظت شده متعلق به یک سازمان غیرانتفاعی به نام WordPress Foundation است که از نام تجاری وردپرس محافظت می کند و نرم افزار متن باز را ترویج می کند.

هزاران شرکت وردپرسی کوچک و بزرگ وجود دارد که محصولات و خدمات مبتنی بر وردپرس را می فروشند. شرکت های زیادی در جامعه بزرگ وردپرس فعالیت می کنند.

جامعه وردپرس فقط یک شرکت، شخص یا یک گروه کوچک نیست که به طور ناگهانی ناپدید شوند. متشکل از صدها و هزاران نفر از سراسر جهان است. در حالی که خود وردپرس رایگان است، این اکوسیستم به تنهایی میلیون ها دلار درآمد سالانه را برای مشاغل درگیر ایجاد می کند.

کوتاه بگویم، وردپرس جایی نمی رود و آینده آن روشن است.

باور اشتباه پنجم: پشتیبانی وردپرس بسیار محدود است

Support Didegahیکی دیگر از نگرانی های رایج که توسط برخی از کاربران سطح مبتدی بیان می شود این است که از آنجایی که آنها برای استفاده از وردپرس به کسی پول نمی پردازند، در زمانی که نیاز به پشتیبانی دارند، کسی نیست که به آنها کمک کند.

تعداد زیادی پشتیبانی رایگان درباره وردپرس در سراسر اینترنت موجود است. وب سایت رسمی WordPress.org دارای یک انجمن پشتیبانی بسیار فعال است که می توانید سوالات خود را به صورت رایگان بپرسید و از سایر کاربران وردپرس کمک بگیرید.

سایت آموزشی دیده گاه خود یک سایت و منبع آنلاین رایگان با هزاران آموزش و راهنماهای وردپرس است.

با این حال، اگر با پرداخت پول به کسی احساس راحتی بیشتری می‌کنید، توسعه‌دهندگان، آژانس‌ها و کسب‌وکارهای وردپرس زیادی وجود دارند که به شما پشتیبانی پولی نیز ارائه می‌دهند.

ششم: وردپرس رایگان است بنابراین باید کیفیت پایینی داشته باشد

Quality Didegahیکی دیگر از افسانه های رایج وردپرس این است که از آنجایی که وردپرس رایگان است، پس باید کیفیت پایینی داشته باشد.

بارها پیش آمده کاربرانی که می خواهند به تازگی وارد دنیای جذاب و شگرف طراحی سایت شوند از من می پرسند که چرا توسعه دهندگان بهترین کار خود را برای یک نرم افزار رایگان انجام می دهند؟

وردپرس تنها توسط یک فرد یا یک تیم کوچک توسعه داده نمی شود. این توسط هزاران توسعه دهنده توسعه یافته و توسط میلیون ها وب سایت استفاده می شود. این نرم افزار مدیریت محتوا متن باز است تا هر کسی بتواند آن را بخواند، بررسی کند و کیفیت بهتر را ارائه کند.

وردپرس از بهترین شیوه های برنامه نویسی پیروی می کند و به آن پایبند است. کدنویسی وردپرس محکم، توسعه‌دهنده پسند، باز و رایگان است. همچنین یک سیستم با رابط کاربری هنری و زیبا و آسان ارائه می کند. به همین دلیل است که وردپرس بسیار محبوب است و بسیار جلوتر از سایر نرم افزارهای CMS  (سیستم مدیریت محتوا) در جهان است.

بسیاری از بزرگترین سایت ها از جمله CNN، مایکروسافت، Adobe، نیویورک تایمز و بسیاری دیگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند.

باور اشتباه هفتم: همه سایت های وردپرس شبیه به هم هستند

Similar Didegahیک افسانه و باور رایج دیگر وردپرس در میان مبتدیان این است که همه سایت های وردپرس شبیه به هم هستند. وردپرس از تم ها و پوسته هایی استفاده می کند که ظاهر بصری هر وب سایت دارای وردپرس را کنترل می کند و هزاران قالب وردپرس بسیار زیبا در دسترس کاربران و طراحان سایت است. بسیاری از آنها رایگان هستند، اما شما همچنین می توانید مجموعه بزرگی از تم ها و پوسته های ممتاز وردپرس را به صورت حرفه ایی خریداری کنید.

فروشگاه های ممتاز وردپرس بسیاری وجود دارند که پوسته های وردپرس با طراحی زیبا و حرفه ایی را برای انواع وب سایت ها می فروشند. این پوسته ها دارای گزینه های سفارشی سازی ویژه ایی هستند، بنابراین می توانید رنگ ها و طرح بندی را تغییر دهید، لوگوی خود را اضافه کنید و هر کاری که می خواهید که با موضوع شما سازگاری دارد را انجام دهید.

افزونه‌های قدرتمند صفحه‌ساز برای وردپرس وجود دارد که به شما امکان می‌دهد به صورت ویژوال و گرافیکی و بسیار راحت با رابط کاربری حرفه ایی و کاربردی برگه های زیبا طراحی کنید.

در میان اینها افزونه هایی وجود دارد که با کشیدن و رها کردن المان ها کار را برای شما بسیار راحت می کنند و طرح بندی ها و الگوهای جذابی را در اخیار شما قرار می دهند شما می توانید بدون هیچ‌گونه مهارت برنامه‌نویسی از این صفحه سازها استفاده کنید.

کوتاه بگویم، سایت وردپرس شما دقیقاً همانطور که می خواهید طراحی خواهد شد.

هشتم: وردپرس برای مبتدیان است

beginner Didegahافسانه رایج دیگری که اغلب از کاربرانی که اطلاعات زیادی در مورد وردپرس ندارند می شنویم این است که برای کاربران سطح مبتدی که هیچ CSS، HTML یا برنامه نویسی نمی دانند مناسب تر است.

این باور درست نیست. در حالی که استفاده از وردپرس برای مبتدیان بسیار آسان است، شرکت ها، مشاغل و توسعه دهندگان نیز از آن استفاده می کنند. وردپرس در بین کاربران مبتدی و پیشرفته به یک اندازه محبوب است.

نکته خوب برای مبتدیان، این است که می توانند وب سایت های خود را بدون یادگیری هیچ گونه مهارت برنامه نویسی یا طراحی وب ایجاد کنند. و نکته مهم برای توسعه دهندگان، وردپرس انعطاف پذیری زیادی برای گسترش نرم افزار با کد سفارشی با استفاده از افزونه ها و تم ها فراهم می کند.

باور اشتباه نهم: وردپرس برای سایت های بزرگ (با ترافیک بالا) مناسب نیست

traffic didegahاین باورها توسط توسعه‌دهندگان پلتفرم‌های دیگر ترویج می‌شود که در برابر قدرت  وردپرس شکست خورده اند.

 بسیاری از محبوب‌ترین وب‌سایت‌ها در اینترنت از وردپرس قدرت گرفته اند. که شامل وب سایت های پر بازدید نیز می شود از جمله وبسایت خود ما سایت آموزشی دیده گاه.

از آنجایی که وردپرس پلتفرمی است که در هاست نصب می شود. و هاست مخصوص به خود را دارد، شما مسئول مدیریت عملکرد آن و مقیاس منابع سرور خود با رشد وب سایت خود هستید. ما یک راهنمای عملکرد وردپرس گام به گام داریم که به شما کمک می کند تا نحوه کنترل عملکرد وردپرس را یاد بگیرید.

اگر نمی خواهید با جنبه فنی سروکار داشته باشید، می توانید از یک ارائه دهنده میزبانی و هاستینگ مدیریت شده وردپرس استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که باورهای رایج وردپرس را از بین ببرید و قدرت واقعی وردپرس را بهتر درک کنید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله ما در مورد حقایق جالب در مورد وردپرس (اینفوگرافی) را ببینید.

اگر در مورد وردپرس متقاعد نشده‌اید، توصیه می‌کنیم به فهرست جایگزین‌های محبوب وردپرس نگاهی بیندازید تا ببینید آیا هر یک از پلتفرم‌های دیگر با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در صفحات اجتماعی خود برای دوستانتان به اشتراک بذارید. و به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک پیدا کنید و با ما همراه شوید.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *